1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin'i Bakan Selçuk böyle ti'ye aldı

Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin'i Bakan Selçuk böyle ti'ye aldı

1 Haziran itibariyle açılacak kreşler ile ilgili twetter üzerinden 18 yaş altının sokağa çıkma yasağını hatırlatarak "Kreşlere gidenler kaç yaşında" sorusu paylaşan Berna Laçin'e cevap Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi.

Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin'i Bakan Selçuk böyle ti'ye aldı

Koronavirüs salgının etkilerini azalmasının ardından Normalleşme Süreci kapsamında 1 Haziran'dan itibaren kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin Twetter üzerinden kamoyuna bir soru yöneltti. Laçin'in, "Kreşlere gidenler kaç yaşında" sorusuna Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan, "Bunun düşünülmediğini zannedecek yaşta olmadıkları kesin" cevabı geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün düzenlenen kabine toplantısının ardından 1 Haziran'dan itibaren kreş ve gündüz bakım evlerinin açılacağını duyurdu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Berna Laçin ise 18 yaş ve altındakini sokağa çıkma yasağını hatırlattı.

LAÇİN'İN İMALI SORUSU 

Alınan kararlar ardından Twitter'dan paylaşım yapan oyuncu Berna Laçin, "Alın size yeni nesil soru örneği: 1 Haziran sonrası kreşler açılacak ama 18 yaş altına 5 gün sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır. Bu durumda kreşlere gidenler kaç yaşındadır?" dedi.

Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin'i Bakan Selçuk fena ti'ye aldı

BAKAN SELÇUK'TAN CEVAP 

Laçin'in tepki çeken paylaşımına ilk cevap Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Laçin'in yorumunu paylaşarak cevap veren Selçuk, "Bunun düşünülmediğini zannedecek yaşta olmadıkları kesin" ifadelerini kullandı

Kreşlerin açılmasını eleştiren Berna Laçin'i Bakan Selçuk fena ti'ye aldı

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLAN ÇOCUKLARLA İLGİLİ GENELGE

Yayımlanan genelgeye göre: Daha önce yayımlanan genelge ile sokağa çıkma kısıtlaması tabi olan çocuklar ve gençlerin ihtiyaca göre bakıcı, aile büyüklerine, kreş veya gündüz bakım evlerine gidebilecek, veli/vasilerinin nezaretinde yolculuk yapabilecek.

Gülistan Başköy
Gündem Editörü

HABERE YORUM KAT