KSTU İstanbul Fuarında aday öğrencilerini ağırladı

YÖK denkliğini alan ve bu yıl ilk defa Türkiye'den öğrenci yerleşecek Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KTSU), Eket Fuarcılığın düzenlediği...

KSTU İstanbul Fuarında aday öğrencilerini ağırladı

YÖK denkliğini alan ve bu yıl ilk defa Türkiye'den öğrenci yerleşecek Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KTSU), Eket Fuarcılığın düzenlediği İstanbul Eğitim ve Kariyer Fuarına katıldı.

Fuarda, öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördüklerini anlatan, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Vekili Dr. Serdal Gündüz, önümüzdeki tercih dönemi Türkiye'den kendilerini tercih edecek öğrencileri kampüslerine beklediklerini söyledi. "Sağlık Eğitiminin Merkezi" olmak için yola çıktıklarını söyleyen Gündüz, "Üniversitede eğitim gören öğrenci sayısının değil, bu üniversiteden yetişen gerçek anlamda sağlıkçıların oranıyla ilgileniyoruz. Önceliğimiz nicelik değil, nitelik. Sadece diploma veren bir üniversite olmayacağız. Topluma faydalı nesiller yetiştirecek bir eğitim kurumu olarak yolumuza devam edeceğiz" şeklinde sözlerini sürdürdü.

Türkiye'de düzenlenen eğitim fuarlarının üniversitelerin kendilerini en iyi anlattıkları etkili bir mecra olduğunu da anlatan Dr.Serdal Gündüz, üniversite olarak kendilerini tercih edecek öğrencilere en kaliteli eğitimi sunmayı hedeflediklerini anlattı. Uluslararası bir üniversite olarak her milletten öğrenciye uygun bir eğitim sunduklarını anlatan Gündüz, KTSU'da, diş hekimliği, Türkçe öğretmenliği, sosyoloji, psikoloji, sağlık yönetimi, fizyoterapi ve rehabilitasyon, beslenme ve diyetetik, çocuk gelişimi, rekreasyon, antrenörlük, spor yöneticiliği, tıbbi görüntüleme teknikleri, odyoloji, iş sağlığı ve güvenliği bölümlerinin olduğunu söyledi.

KAYNAK:

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar