1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Külliye camisi şehitler için Kur’an ziyafeti ve dua buluşmasıyla ibadete açılıyor

Külliye camisi şehitler için Kur’an ziyafeti ve dua buluşmasıyla ibadete açılıyor

Aydın'da yapımı tamamlanan İl Müftülüğü Külliye Camisi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümümde şehitler için düzenlenecek Kur'an ziyafeti ve...

Külliye camisi şehitler için Kur’an ziyafeti ve dua buluşmasıyla ibadete açılıyor

Aydın'da yapımı tamamlanan İl Müftülüğü Külliye Camisi, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümümde şehitler için düzenlenecek Kur'an ziyafeti ve sabah namazında dua buluşmasıyla kapılarını ibadete açacak.

Aydın İl Müftülüğü, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü nedeniyle 17 Mart Cuma akşamı İl Müftlüğü Külliye Camisinde şehitlerin ruhuna Kur'an-ı Kerim ziyafeti verecek. 18 mart Cumartesi sabahı ise şehitler anısına sabah namazında dua buluşması gerçekleştirilecek. Aydın İl Müftülüğü tarafından yaptırılan ve Ege Bölgesi'nin en büyük camisi olacak olan iki minareli İl Müftülüğü Külliye Camisi, gerçekleştirilecek 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinlikleriyle kapılarını ilk defa ibadete açacak.

İl Müftülüğü Külliye Camisi hakkında bilgi veren Müftü Ömer Kocaoğul, "Camimiz Osmanlı model tarzında olup 2 adet minaresiyle Selahattin Camii sınıfındadır. Camimiz 4 fil ayağı ana taşıyıcısı, 4 adet büyük yarım ay, ses akustiğini sağlayan 4 adet aslan göğsüyle ana kasnak kısmı ile ana kubbeden oluşmaktadır" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT