1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Külliye'deki 'büyükşehir' zirvesi sonrası açıklamalar!

Külliye'deki 'büyükşehir' zirvesi sonrası açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daveti üzerine 30 şehrin Büyükşehir Belediye Başkanları bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. Toplantının ardından açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Belediye başkanları ile toplantılar tekrarlanacak. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde belediyeler için komisyon kurulacak." ifadelerini kullandı. CHP'li başkanlar da "Salonda olumlu bir hava vardı, çok memnun olduk." dedi.

Külliye'deki 'büyükşehir' zirvesi sonrası açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Büyükşehir Belediye Başkanları ile toplantı gerçekleştirdi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın mazereti sebebiyle katılmadığı toplantıya tüm Büyükşehir Belediye Başkanları katıldı.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ile Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyeleri de yer aldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'ndan ise Bakan Yardımcıları toplantıya katıldı.

BELEDİYE BAŞKANLARI İLE TOPLANTILAR TEKRARLANACAK

Toplantı sonrası açıklama yapan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, "Belediye başkanları ile toplantılar tekrarlanacak. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde belediyeler için komisyon kurulacak." dedi.

CHP'li başkanlar da "Salonda olumlu bir hava vardı, çok memnun olduk." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT