1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Komşunu Al gel” adlı kampanyayla yurt dışındaki vatandaşlarımızı Türkiye’ye davet ediyoruz"

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Komşunu Al gel” adlı kampanyayla yurt dışındaki vatandaşlarımızı Türkiye’ye davet ediyoruz"

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Almanya'daki Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı kapsamında gerçekleştirdiği toplantıda, "Komşunu Al gel" adlı...

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Komşunu Al gel” adlı kampanyayla yurt dışındaki vatandaşlarımızı Türkiye’ye davet ediyoruz"

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Almanya'daki Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı kapsamında gerçekleştirdiği toplantıda, "Komşunu Al gel" adlı kampanyayla yurt dışındaki vatandaşlarımızı dünyanın en misafirperver ülkesine, arkadaşları, komşularıyla birlikte gelmeye, tatillerini, düğünlerini ülkemizde gerçekleştirmeye davet ediyoruz" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Almanya'daki Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Fuarı kapsamında basın toplantısında konuştu.

Bakan Avcı, "Tarihi temellere dayanan Türk-Alman dostluğunun, Almanya'da yaşayan vatandaşlarımız, tarihi bağlarımız, ekonomik ve turistik ilişkilerimizde ortak çıkarlarımız doğrultusunda gelişiyor. Ayrıca kültür ve kitle turizminin ülkemizde yerleşmesinde Alman turizm profesyonellerinin ve tur operatörlerinin çok önemli bir payı olduğunu, birlikte gerçekleştirdiğimiz ortak ve verimli çalışmaların ürünlerini yine birlikte aldığımızı bilhassa vurgulamak istiyorum.Bunun içinde bu güne kadar birlikte çok güzel işler başardığımız Alman dostlarımıza bir kere daha çok teşekkür ediyorum" dedi.

Avcı: "Farklı turizm zenginliklerimizi daha da etkin tanıtarak aşma gayreti içerisindeyiz"

Avcğ, "Bir çok turizm çeşidiyle ziyaretçilere alternatif tatil imkanları sunan ülkemiz, 444 mavi bayraklı plaj ve marinada yaklaşık 1 milyon 250 bin yatak kapasitesiyle yüksek standartlı tesislerimizde ziyaretçilere hizmet veriyor. 2016 yılında dünya turizminde yaşanan durgunluğun ülkemizdeki olumsuz yansımalarını, farklı destinasyonlara aşılarak, farklı turizm zenginliklerimizi daha da etkin tanıtarak aşma gayreti içerisindeyiz" dedi.

"Komşunu Al gel" adlı kampanyayla yurtdışındaki vatandaşlarımızı Türkiye'ye davet ediyoruz"

Avrupa ikamet eden vatandaşlara yönelik başlatılan kampanyaya yönelik Avcı açıklamalarda bulundu. Avcı, "Bugün burada bizi son derece heyecanlandıran verimli bir işbirliği duyurusunu da yapmak isterim. 2010 yılından beri düzenlenen Avrupa'nın en prestijli kulüpler arası basketbol liglerinden kabul edilen Euroleague Basketbol Organizasyonu Avrupa'nın pek çok ülkesinden onlarca basketbol takımının yarıştığı bir organizasyona, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak son üç yıldır bu turnuvanın en önemli destekçisiyiz. Ayrıca Avrupa Sanat otoritelerince dünyanın önemli festivalleri arasında ön sırada gösterilen İstanbul Müzik Festivali, sinema festivali,caz festivali, İstanbul Bienali gibi bir çok kültür ve sanat buluşması için 2017 yılında sizleri İstanbul'a davet ediyorum. Cumhurbaşkanımızın riyasetinde bu sene Avrupa'da ikamet etmekte olan vatandaşlarımıza yönelik yeni bir kampanya başlattık. "Komşunu Al gel" adlı kampanyayla yurtdışındaki vatandaşlarımızı dünyanın en misafirperver ülkesine, arkadaşları, komşularıyla birlikte gelmeye,tatillerini,düğünlerini ülkemizde gerçekleştirmeye davet ediyoruz.Tabi düğünlerini Türkiye'de yapmak isteyen Alman dostlarımızı da özellikle davet ediyoruz" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.