1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Kurbanlığın peşinden gidiyorum dedi | Üniversiteli Onur'dan bir daha haber alınamadı!

Kurbanlığın peşinden gidiyorum dedi | Üniversiteli Onur'dan bir daha haber alınamadı!

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, tıp öğrencisi Oner Eker (20), dedesinin dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gidince kayboldu. Dünden bu yana haber alınamayan Eker'i havadan ve karadan arama çalışmaları sürüyor.

Kurbanlığın peşinden gidiyorum dedi | Üniversiteli Onur'dan bir daha haber alınamadı!

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğrenci olan Onur Eker, bayram tatili için annesiyle birlikte ilçeye bağlı Yeşilova Mahallesinde oturan dedesi Zühtü Erdoğan'ın (65) yanına geldi. Onur ve dedesi, dün öğle saatlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı. Bi anda kaçan koyun dağlık bölgeye doğru koşmaya başladı. Onur Eker ve Zühtü Erdoğan koyunun peşinden dağa doğru koştu. Zühtü Erdoğan, geri dönüp kamyonetini alarak koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan gitmeyi tercih etti. Onur ise dağlık alanda koyun ile birlikte gözden kayboldu. Zühtü Erdoğan'ın yakınlarıyla yaptığı aramada Onur Eker'e ulaşılamayınca polis ve jandarmaya haber verildi.

ARAMAYA ÖZEL HAREKAT EKİPLERİ DE KATILDI

Arama- kurtarma ekipleri dün saat 15.00'ten itibaren arama çalışması başlattı. Gece geç saatlere kadar yapılan aramalarda Onur Eker'in izine rastlanamadı. Bugün gün doğumuyla birlikte yeniden arama çalışması başlatıldı. Havadan helikopter destekli yapılan çalışmalarda termal kamera ve drone da kullanıldı. Yaklaşık 100 kişilik arama- kurtarma ekibinin yaptığı çalışmalara rağmen Onur bulunamadı. Bu öğleden sonra özel harekat ekiplerinin de katıldığı arama çalışmaları sürüyor.

Kurbanlığın peşinden gidiyorum dedi | Üniversiteli Onur'dan bir daha haber alınamadı!

KOYUN DAĞA KAÇINCA PEŞİNDEN GİTTİ

Dede Zühtü Erdoğan, kurbanlık koyunu kesmek için çıkardıklarında ellerinden kaçtığını anlatarak, "Koyun önce köyün içine girdi. Biz de Onurla peşine düştük. Ondan sonra ben arabayla takip ettim. Onur da bindi arabaya; fakat hayvan yoldan çıktı ve dağa kaçtı. Onur da koyunun peşine gitti. Ben de onları takip ettim. Fakat daha sonra kaybettim. Helikopter geldi, termal kamera ve dronelarla 100 kişilik arama- kurtarma ekibi arıyor" dedi.

"KENDİMİ DE KAYBETTİM"

Zühtü Erdoğan, dün akşam saatlerinde Çalseki köyünde görüldüğüne yönelik bir haber geldiğini söyleyerek, "Koyun da bir ara görülmüş orada; ama bu durumda koyunu görecek gözümüz yok. Onun ısrarla bu koyunun peşine gidişine hayret ettim ben. Gitmeseydi bu şey olmayacaktı. Gittiği tepe, evimize 5- 6 kilometre uzaklıkta. Telefonundan bir ara annesini aramış, 'Kendimi de kaybettim, bana konum at, geleyim' demiş. Annesi de konum atıyor; ama irtibat kesiliyor. Çünkü telefonunun şarjı azmış; kapanmış. Daha da bulamadık" diye konuştu.

Kurbanlığın peşinden gidiyorum dedi | Üniversiteli Onur'dan bir daha haber alınamadı!

"HAREKETLİ BİR ÇOCUK DEĞİL"

Onur'un babası Uğur Eker (44) de "Kurban Bayramı günü kurban ellerinden kaçıyor. Dedesiyle birlikte onu kovalıyorlar. Onur o arada kayboluyor. Dedesi bulamıyor. Ondan sonra ilgili birimlere haber veriyorlar. Arama- kurtarma birimleri gelmiş. Şuan asker- polis herkes tarafından aranıyor. Bir iki yerde de görülmüş. Ben suya düştüğünden ya da kuyuya düşmesinden korktum. Çok şükür öyle bir şey yok. Şu an bekliyoruz. Onur normalde dağ- bayır gezmez. Öyle hareketi falan da çok seven bir çocuk değildir. Ama akıllıdır da. Efendidir. 'Bir şeye kızdı, gitti' diye düşünsek kızdığı zaman gelir bize söyler. Biz konuşamayacağı insanlar değiliz. Hep de öyle oldu; konuştuk. Çok ilginç bir olay" ifadelerine yer verdi.

Kurbanlığın peşinden gidiyorum dedi | Üniversiteli Onur'dan bir daha haber alınamadı!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
1
0
1
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT