1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kusursuz gülüş hayal değil

Kusursuz gülüş hayal değil

Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, kusursuz bir gülüşün hayal olmadığını söyledi.

Kusursuz gülüş hayal değil

Protez ve İmplantoloji Uzmanı Diş Hekimi İlker Arslan, kusursuz bir gülüşün hayal olmadığını söyledi.

Protez ve İmplantoloji Uzmanı Dr. İlker Arslan, "Yıllar önce dişler sağlıklı yemek yeme üzerineydi ama günümüzde trend değişti ve dişlerin güzel görünmesi ön planda. Dijital Gülümseme Tasarımı ile hastanın yüzüne en uygun dişler planlanıyor ve ideal bir gülümseme oluşturuluyor" dedi.

Güzel bir gülüş, düzgün, lekesiz ve çarpık olmayan dişler için estetik diş hekimliğinin son yıllarda daha da ön plana çıkmaya başladığını ifade eden Dr. Arslan, "Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık hastalar dişlerinin son halini tedavi süreci başlamadan görme fırsatı yakalıyor. Uzman diş hekimlerinin kullandığı Dijital Gülümseme Tasarımı ile hastanın yüzüne en uygun dişler planlanıyor ve ideal bir gülümseme ile oluşturuluyor Dişlerin koyu renk olması, dişler arasındaki aralıklar, çarpıklıklar, kırıklar gülümsemeye engel mi oluyor?" diye konuştu.

Tüm bu sıkıntıların bir kenara atılıp, insanların mutlu bir şekilde gülümseyerek hayatlarına devam edebileceklerini açıklayan Dent Suadiye Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Protez ve İmplantoloji Uzmanı Dr. İlker Arslan, "Dişlerindeki problemler nedeniyle gülmeyen, kasılan çok fazla insan var. Gülerken dudaklarını kapatan ya da eli ile ağzını kapatmaya çalışan kişilerde bir süre sonra bu davranışlar alışkanlık haline geliyor. Dudaklar kasıldıkça yüz formu yavaş yavaş değişiyor. Gülmeyi bilmeyen hasta tanıyorum" ifadelerini kullandı.

"Diş rengi yaşla birlikte koyulaşıyor"

Aynaya bakıldığı zaman gülümseme kişiyi rahatsız ediyorsa diş estetiğinin yapılabileceğini belirten Dr. Arslan, "Hastalar "dişlerimin yapılması gerekir mi?" diye sorduklarında ayna karşısında gülmelerini istiyorum. Dişlerinden memnun olmadıkları için içlerinden geldiği gibi gülemiyorlarsa diş estetiği yapılmasını öneriyorum. Bazen dişlerdeki renk bozuklukları, bazen diş etlerinin gereğinden uzun ya da kısa olması kişiyi rahatsız ediyor. Diş renginde yaşla birlikte koyulaşmanın olduğu da unutulmamalı" şeklinde konuştu.

Hastanın diş estetiği sonrası hayatının değiştiğini, kendisine olan güvenin arttığı için de daha mutlu olduğunu söyleyen Dr. Arslan, "Hastalarımızın kendini nasıl daha mutlu hissedeceğini çok önemsiyoruz. Bazı hastalarda daha doğal, bazı hastalarda daha beyaz diş yapıyoruz. Burada kişinin ne istediği önemli, hasta dilinden anlamak gerekiyor. Amacımız insanları mutlu etmek. Diş rengini seçerken total bir restorasyon yapacaksak tüm gülme hattı değişecekse ona göre renk seçilmeli" açıklamalarında bulundu.

Diş estetiğine başlanmadan Dijital Gülümseme Tasarımı ile diş üzerinde herhangi bir girişimsel işlem yapılmadan dişlerin son halinin görülebileceğini ifade eden Dr. Arslan, "Hastanın fotoğraf ve videolarının çekilmesinin ardından bilgisayar ortamında kişiye özel diş tasarımını hazırlıyoruz. Yüz şekline, diş etlerine ve dudak hatlarına göre belirlenen yeni diş modelini hasta ile değerlendiriyoruz. Bu çalışmanın en büyük avantajı; diş estetiği yapılırken diş küçülecek ve protez takılacaksa diş dokusundan minimum kayıpla restorasyonu tamamlamak oluyor. Diş estetiği için erkeklere oranla kadınlar daha fazla başvuru yapsa da gülüş tasarımı oyuncular, mankenler ve bakımlarına özen gösteren metroseksüel erkeklerin de tercihi oluyor. Kadınlar ve erkekler arasında Hollywood gülümsemesi oldukça popüler. Gülmeden poz verenler diş estetiği yaptırdıktan sonra fotoğraf çekinirken gülümsemeye başlıyor, hayata bakış açıları değişiyor" dedi.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.