1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kütahya Valiliği'nden sosyal medyada ağlayarak yardım isteyen kadın hakkında açıklama

Kütahya Valiliği'nden sosyal medyada ağlayarak yardım isteyen kadın hakkında açıklama

Kütahya Valiliği, tartıştığı komşusu hakkında sosyal medya hesabından yardım isteyen ve videosu geniş kitlelere ulaşan kadın hakkında açıklama yaptı.

Kütahya'da yaşayan sosyal medya kullanıcısı komşusu tarafından tehdit edildiği gerekçesiyle paylaştığı videoda, "Artık dayanamıyorum, kurtarın. Kimse beni korumuyor. Evimi basıyorlar, nerede yasa nerede kanun?" demiş ve genç kadının söz konusu videosu sosyal medya hesaplarından binlerce kez paylaşılmış, birçok insan tarafından genç kadının yardıma ihtiyacı olduğu kanısına varılmıştı. Bu iddiaların ardından Kütahya Valiliğinden açıklama geldi.

"UZAKLAŞTIRMA KARARI VERİLMİŞTİR"

N.A ve komşusu arasında köpek meselesi yüzünden kavga çıktığını ve genç kadının sosyal medyada sarf ettiği sözlerin doğru olmadığını ileten valilik açıklamasında, "N.A. isimli vatandaşımızın TikTok uygulaması üzerinden 'Yalvarıyorum kurtarın, artık evimizi basıyorlar" şeklindeki paylaşımı üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği doğmuştur. N.A. isimli şahıs, köpek kavgasını ayırmaya çalışan dayısının, komşuları Ş.A. isimli kadın tarafından cep telefonuyla kayda alındığını fark etmesi üzerine aralarında çıkan sözlü münakaşanın büyümesiyle, durum N.A. tarafından kolluk birimlerine bildirilmiş ve her iki tarafın da müşteki şüpheli olarak ifadeleri alınmıştır. Söz konusu şahıslar hakkında idari makamlarca karşılıklı olarak uzaklaştırma kararı verilmiştir" ifadelerine yer verdi.

Kütahya Valiliği'nden sosyal medyada ağlayarak yardım isteyen kadın hakkında açıklama

 

"TEHDİT VE EV BASMA SÖZ KONUSU OLMAMIŞTIR"

Valilik açıklamanın ardından şu şekilde devam etti: "Yaşanan münakaşada herhangi bir tehdit ve ev basma gibi bir durum söz konusu olmamıştır. İki kadın arasında daha önceden de benzer karşılıklı suçlamaların olduğu, N.A.'nın bahse konu uygulama üzerinden benzeri paylaşımlarda bulunduğu tespit edilmiştir. Konu adli makamlar, kolluk birimleri, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü birimlerince yakından takip edilmektedir."

Konu ile ilgili başlatılan inceleme devam ediyor.

Kütahya Valiliği'nden sosyal medyada ağlayarak yardım isteyen kadın hakkında açıklama

(İHA)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT