1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Kütahya Valisi: Çocuklarımız teknolojinin esiri olmamalı

Kütahya Valisi: Çocuklarımız teknolojinin esiri olmamalı

Vali Ahmet H. Nayir, okul ziyaretleri kapsamında Kütahya Linyit İlkokulu'nu ziyaret etti.

Kütahya Valisi: Çocuklarımız teknolojinin esiri olmamalı

Vali Ahmet H. Nayir, okul ziyaretleri kapsamında Kütahya Linyit İlkokulu'nu ziyaret etti.

Vali Nayir, Linyit İlkokulu öğrencileri tarafından büyük bir coşku ve sevgi seliyle karşılandı. Birçoğu ilk kez vali gören çocukların heyecanı görülmeye değerdi. Vali Ahmet H. Nayir'in etrafını saran çocuklardan kimi sarıldı, kimi yanından hiç ayrılmak istemedi. Çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ahmet H. Nayir daha sonra derslere katıldı.

Vali Ahmet Hamdi Nayir'e İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek eşlik etti.

Okul ve öğrenciler hakkında Okul Müdürü Mustafa Topuz'dan bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir öğretmenlerle bir araya geldi, istişarelerde bulundu.

Vali Ahmet H. Nayir, "Kamu idareleri olarak bizim önemli işlerimizin başında eğitim geliyor" dedi.

Teknoloji çağının bir yandan hayatı kolaylaştırdığını diğer yandan yeni sıkıntıları beraberinde getirdiğine dikkat çeken Vali Ahmet H. Nayir, "Çocukları bu kadar zararlı alışkanlıklardan koruyacak başka bir zaman olmamıştır" şeklinde konuştu.

Vali Nayir, "Zor bir çağda yaşıyoruz. Bu kadar bilgi ve teknolojinin hız kazandığı bir dönemde çocuklarımızın eğitiminde mutlaka sizlere düşen farklı görevler de oluyor. Çocukları bu kadar zararlı alışkanlıklardan koruyacak başka bir zaman olmamıştır. Bizim zamanımız, sizlerin zamanında toplumda kişi ilişkilerini düzenleyen daha fazla vakte sahiptik. Şimdi öyle değil. Artık herkes kendi dar bir alanda yaşıyor. Çocuklarımızın bile artık birer cep telefonları var ve dünyaları çok küçüldü. Sokakta çıkıp oynayan, arkadaşına gidip gelen kimsemiz kalmadı. Yeşilay Derneği'miz zararlılarla mücadeleye teknoloji bağımlığını da koydu. Sigara ve uyuşturucu bağımlılığı gibi çocuğu kendi hayatında yalnız bırakan, toplumsal ilişkilerini zayıflatan, belki psikolojik, sosyolojik sorunlara neden olan bir durum olarak ortaya çıkarmaya başladı. Bu da bence zaman içerisinde görülecek, belki bir uyuşturucu gibi mücadele etmeyi gerektiren bir durum olacak. Çocuklarımızın hem teknolojinin nimetinden istifade ettirmek, hem de onun kölesi olmaması yönünde öğretmenlerimize nasıl bir eğitim vereceğiz, öğrencilerimize bunun nasıl yansıyacağını düşünmeli, toplum ve aile duygusunu geliştirmeliyiz. İnşallah bunlarla birlikte geleceğe daha emin bakacağız" diye konuştu. (EFE)

Kütahya Valisi: Çocuklarımız teknolojinin esiri olmamalı

Kütahya Valisi: Çocuklarımız teknolojinin esiri olmamalı

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT