1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak?

Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak?

Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak? Birçok internet kullanıcısı Koronavirüs nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklama sonrası internette arama yapmaya başladı. Peki Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak? Detaylar haberimizde.

Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak?

Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak? Birçok kişi Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan"Bakanlığa bağlı tüm kütüphaneler, 16-30 Mart arasında okuyucu hizmetlerine kapatılacak." açıklamasının ardından internete bu soruların cevabını araştırıyor. Peki Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak? Ayrıntılar haberimizde.

Kütüphaneler hangi tarihlerde kapalı? | Kütüphaneler ne zaman açılacak?

KÜTÜPHANELER HANGİ TARİHLERDE KAPALI? | KÜTÜPHANELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Koronavirüs nedeniyle alınan önlemler doğrultusunda açıklama yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şu şekilde:

Bakanlığa bağlı tüm kütüphaneler, 16-30 Mart arasında okuyucu hizmetlerine kapatılacak.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI HAKKINDA BİLGİ

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'na bağlı olarak çalışan, kültür ve turizm işlerinden sorumlu olan bakanlıktır. 16 Nisan 2003 tarih ve 4848 sayılı kanun ile kuruldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığının görev ve yetkileri şunlardır:

Milli, manevi, tarihi, kültürel ve turistik değerleri araştırmak, geliştirmek, korumak, yaşatmak, değerlendirmek, yaymak, tanıtmak, benimsetmek ve bu suretle milli bütünlüğün güçlenmesine ve ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak.

Kültür ve turizm konuları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını yönlendirmek, bu kuruluşlarla işbirliğinde bulunmak, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör ile iletişimi geliştirmek ve işbirliği yapmak; yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları tarafından veya kamu personelini desteklemek için kurulan dernekler ve aynı amaçlarla 22/11/2001 tarihli ve 4721 sayılı Türk Medeni Kanununa göre kurulan vakıflar dışındaki asıl amacı kültür, sanat, turizm ve tanıtım faaliyeti olan dernek ve vakıflar ile özel tiyatrolar tarafından gerçekleştirilecek projelere nakdi yardımda bulunmak.

Tarihi ve kültürel varlıkları korumak.

Turizmi, milli ekonominin verimli bir sektörü haline getirmek için yurdun turizme elverişli bütün imkanlarını değerlendirmek, geliştirmek ve pazarlamak.

Kültür ve turizm alanlarında her türlü yatırım, iletişim ve gelişim potansiyelini yönlendirmek.

Kültür ve turizm yatırımları ile ilgili taşınmazları temin etmek, gerektiğinde kamulaştırmak, bunların etüt, proje ve inşaatını yapmak, yaptırmak.

Türkiye'nin turistik varlıklarını her alanda tanıtıcı faaliyetler ile her türlü imkan ve araçlardan faydalanarak kültür ve turizmle ilgili tanıtma hizmetlerini yürütmek.

Kanunlarla veya Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle verilen diğer görevleri yapmak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT
1 Yorum