1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. "Kütüphanem Cepte E-Kitap" uygulaması ile sesli kitaplara erişilebilecek

"Kütüphanem Cepte E-Kitap" uygulaması ile sesli kitaplara erişilebilecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Kütüphanem Cepte E-Kitap" uygulaması kapsamında Storytel ile iş birliği yaparak Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin aralarında bulunduğu sesli kitapları, üyelik gerekmeksizin okuyucunun hizmetine sunuyor- Okuyucular, 30 Haziran 2020 tarihine kadar sesli kitaplara ücretsiz erişebi

"Kütüphanem Cepte E-Kitap" uygulaması ile sesli kitaplara erişilebilecek

ANKARA (AA) - Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Kütüphanem Cepte e-Kitap" sistemi kapsamında sesli kitap uygulaması Storytel ile iş birliği yaparak Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin aralarında bulunduğu sesle kitapları, okuyucunun hizmetine sunuyor.

Edinilen bilgiye göre, "Kütüphanem Cepte E-Kitap" uygulaması ile binlerce e-kitabı halk kütüphanesi okuyucularının erişimine açan Bakanlık, Storytel ile iş birliği içinde sesli kitapların da vatandaşların hizmetine sunulması için çalışma başlattı.

Bakanlık, uygulamada sesli kitapların da yer alması için yayımcılar ve müelliflerle geçici kullanım hakkına ilişkin gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek konuyla ilgili izinleri aldı.

Çalışmalar sonunda sesli kitaplar "www.kutuphanemcepte.org" adresi üzerinden okuyucuların hizmetine sunuldu.

Yetişkin ve çocuk kitapları kategorilerindeki Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinin aralarında bulunduğu kitaplar, herhangi bir üyelik gerekmeksizin dinlenebilecek.

Bakanlık, vatandaşlara sunulan kitapların sayısının artırılması için Storytel ve yayımcılarla iş birliği içinde çalışmalara devam edecek.

Okuyucular, 30 Haziran'a kadar sesli kitaplara ücretsiz erişebilecek.

Kaynak: AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT