KYK başvuruları son gün ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, hangi tarihte bitecek?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, KYK burs ve kredi başvurularının uzatıldığını duyurdu. Peki KYK başvuruları son gün ne zaman? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, hangi tarihte bitecek? İşte detaylar…

KYK başvuruları son gün ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, hangi tarihte bitecek?

2020-2021 yılında yüzbinlerce üniversite öğrencisi eğitimleri boyunca devletten geri ödemeli (kredi) ve ya geri ödemesiz (burs) alabilecek. Başvurular  e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu yıl 28 Ekim'de başlayan burs ve kredi başvuruları 3 Kasım itibariyle sona erdi. Bu tarihlerde başvuru yapamayan öğrencilere müjdeyi Gençlik ve Spor Bakanlığı duyurdu. Peki KYK başvuruları son gün ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, hangi tarihte bitecek? İşte yanıtları....

KYK BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN NE ZAMAN?

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başvuruların 8 Kasım Pazar günü saat 23.59’a kadar uzatıldığını duyurdu. 

KYK BAŞVURULARI İÇİN SON GÜN NE ZAMAN? KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTECEK?

KYK başvuruları için son gün 8 Kasım. Bütün öğrencilerin e-Devlet'teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

Başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek. Yapılan değerlendirme sonucunda mevzuata uygun olan öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilecek.

KYK başvuruları son gün ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, hangi tarihte bitecek?

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Burs/kredi başvuruları e-Devlet'te yer alan Yükseköğretim Bilgi Sistemi'ne (YÖKSİS) kayıtlı öğrenim bilgilerine göre alınacağı için öğrencilerin YÖKSİS'teki öğrenim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekiyor.

Öğrencileri başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-Devlet'e girerek okul/bölüm, hazırlık ve kayıt dondurma bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin üniversitenin öğrenci işleriyle görüşerek durumlarını YÖKSİS üzerinden güncelletmeleri gerekiyor. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle burs-kredi başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları beyan etmiş olduğu bilgiler üzerinden değerlendirilecektir.

Başvuruda özel durum beyan eden öğrencilerin belge göndermesi gerekmiyor. Başvuru ekranında özel durum (şehit/gazi çocukları, şehit bekar ise bekar kardeşi/gazi bekar ise kendisi, anne ve babası (her ikisi de) vefat edenler, tam teşekküllü devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile yüzde 40 ve üzerinde engelli olanlar, lise ve dengi öğrenimlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı sevgi evlerinde tamamlayanlar, Darüşşafaka Lisesi'nden mezun olanlar ve milli sporcular vs.) beyan eden öğrencilerin bilgileri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilgili kamu kurum ve kuruluşu nezdinde web servisler aracılığıyla elektronik ortamda kontrol edilecek.

Başvuru işlemleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanlığı Kurumsal İletişim Merkezi (444 0 472 nolu hat) ile resmi Twitter destek hesabı üzerinden 7 gün 24 saat bilgi alınabilir.

KYK başvuruları son gün ne zaman 2020? KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman, hangi tarihte bitecek?

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡