1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Lahey Belediyesi İle Pendik Belediyesi İşbirliği.

Lahey Belediyesi İle Pendik Belediyesi İşbirliği.

Lahey Belediyesi İle Pendik Belediyesi İşbirliği.
             Pendik Belediyesi, Eurocities Sosyal Forum Başkanı Hollanda Lahey  Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladı
 
            Hollanda Lahey Belediyesi Yetkilileri sosyal işler istihdam ve ekonomi alanlarında işbirliği yapmak üzere Pendik'e geldi.
 
          Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin'le görüşen Lahey Belediye Başkanı Henk Kool  ve ekibi,amaçlarının iki halk arasında karşılıklı anlaşma ve dostluğu teşvik etmek olduğunu açıkladı.Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin'de Belediye binasında gerçekleştirilen toplantıda kentte yapılan sosyal yardımlarla ilgili sunum yaparak  Pendik'i Lahey Belediye Yetkililerine tanıttı. Şahin ayrıca iki ülke ilişkilerine önem verdiklerini, bu dorultuda projeler geliştirmek istediklerini  belirti.Eurocities Sosyal  Forum Bakanı  Henk Kool, Eurocities'de sosyal yapılan çalışmalardan bahsetti. Toplantı, karşılıklı sunumların ardından ortak proje, çalışma, fikir ve tecrübe paylaşımı yapmaya yönelik işbirliği protokolü imzalanması ile sona erdi.
 
        Böylelikle iki belediye arasında ortak proje ve çalışmalar gerçekleştirmek,belediyecilik alanında fikir ve tecrübe paylaşımı yapmak mümkün olabilecek.
 
       Toplantı sonrası Pendik Belediye Başkanı Dr Kenan Şahin,Eurocities Sosyal Forum Heyet Başkanına Pendik rozeti takarak,lokum ve kursiyerlerin eseri olan fincan takımı hediye etti
 
 

HABERE YORUM KAT