1. HABERLER
  2. BİYOGRAFİ
  3. Larin Kayataş kimdir? | Dr Larin Kayataş neden meslekten men edildi?

Larin Kayataş kimdir? | Dr Larin Kayataş neden meslekten men edildi?

Armağan Çağlayan'ın Gör Beni isimli programına konuk olan Doktor Larin Kayataş merak konusu oldu. Peki Larin Kayataş kimdir? | Dr Larin Kayataş neden meslekten men edildi? Detaylar haberrimizde...

Larin Kayataş kimdir? | Dr Larin Kayataş neden meslekten men edildi?

Doktor Larin Kayataş,196Sekiz isimli YouTube kanalında Armağan Çağlayan'ın Gör Beni isimli programına konuk oldu. Doktor Larin Kayataş, 13 Eylül Pazartesi günü sosyal medya hesabında paylaşımda bulunmuş; memuriyetten men edildiğini ve hekimlik görevine son verildiğini ifade etmişti. Larin Kayataş diğer Twitter kullanıcılarına paylaşımda bulunup destek olmaları konusunda çağrıda bulunmuştu. 13 Eylül'de Twitter'da Trend Topic olan Larin Kayataş Armağan Çağlayan'a dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Peki Larin Kayataş kimdir? | Dr Larin Kayataş neden meslekten men edildi? İşte ayrıntılar...

LARİN KAYATAŞ KİMDİR?

Larin Kayataş, Çapa Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne zorunlu hizmet yapmak üzere atandı. 1 sene boyunca acil serviste pratisyen hekim olarak görev yapan Kayataş, 1 yıl boyunca hastane içinde ve dışarıda sistematik baskıya ve mobbing'e maruz kaldığını iddia etti.

Larin Kayataş kimdir? | Dr Larin Kayataş neden meslekten men edildi?

DR LARİN KAYATAŞ NEDEN MESLEKTEN MEN EDİLDİ?

Hastaneye atanmasının ardından bir personelin CİMER'e şikayet dilekçesi yazdığını söyleyen Kayataş, atanması üzerinden 1 ay geçtikten sonra 3 ay görevden uzaklaştırıldığını ifade etti. Disiplin soruşturması açıldığını, görevden uzaklaştırma cezası sona erdikten sonra hastaneye döndüğünü ifade eden Kayataş, kendisine 1 yılın sonunda kınama cezası öngörüldüğünü ve bugün gelen bir kağıtla memuriyetten men edilip hekimlik görevine son verildiğini kaydetti.

Larin Kayataş kimdir? | Dr Larin Kayataş neden meslekten men edildi?

"Pandemi gibi bir dönemde sağlık sisteminde doktorlara bu kadar ihtiyaç varken var olan doktorları da özel hayat bahane edilerek görevden uzaklaştırmak kabul edilemez." diyen Kayataş, zorunlu görevi bitmediği için özel hastanelerde de çalışamadığını, sosyal ölüme mahkum edildiğini ifade etti.

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
6
0
2
0
0
204
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT