1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Lise öğrencilerin kültür paylaşımı ziyareti

Lise öğrencilerin kültür paylaşımı ziyareti

Balıkesir Lisesi öğrencileri "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi" kapsamında Balıkesir Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirerek...

Lise öğrencilerin kültür paylaşımı ziyareti

Balıkesir Lisesi öğrencileri "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi" kapsamında Balıkesir Üniversitesi'ne bir ziyaret gerçekleştirerek BAUN Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezini (TÖMER) gezdi.

Balıkesir Lisesi Müdür Yardımcısı Bedia Narlı ve okul öğretmenleri eşliğinde ziyarete giden öğrenciler TÖMER'de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerle bir araya geldiler. TÖMER Müdürü Prof. Dr. Mehmet Narlı ve Müdür Yardımcısı Okt. Şaziye Durukan'ın da eşlik ettiği ziyaret kapsamında lise öğrencileri ile TÖMER'deki öğrenciler ile Türkçe ve İngilizce sohbet ettiler. Farklı ülkelerden gelerek TÖMER'de öğrenimlerine devam eden üniversite öğrencileri de kendi ülkeleri ve kültürlerinin yanı sıra Balıkesir'deki hayatlarını liseli öğrencilere Türkçe olarak anlatmaya çalıştılar.

Yaklaşık iki saat süren buluşmada öğrenciler birbirleriyle ve farklı kültürlerle ilgili merak ettikleri konuları paylaşarak sosyal ve kültürel etkileşimde bulundular.

Ziyaret, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

Lise öğrencilerin kültür paylaşımı ziyareti

Lise öğrencilerin kültür paylaşımı ziyareti

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT