1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Lokantacılar Odasından eğitim talebi

Lokantacılar Odasından eğitim talebi

BALIKESİR (AA) - Bandırma Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hamit Levent Gürer, "Bir lokanta, börekçi, çorbacı açmak isteyenlerin önce bir eğitimden...

Lokantacılar Odasından eğitim talebi

BALIKESİR (AA) - Bandırma Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hamit Levent Gürer, "Bir lokanta, börekçi, çorbacı açmak isteyenlerin önce bir eğitimden geçmesini istiyoruz." dedi.

Gürer, Bandırma Gazeteciler Cemiyetini ziyaretinde yaptığı açıklamada, Bandırma Lokantacılar Odasının 395 üyesi olduğunu belirtti.

En büyük sorunun kaliteli üretim olduğunu dile getiren Gürer, "Artık önüne gelen bu işe dönmeye başladı. Liyakat lazım. Bir lokanta, börekçi, çorbacı açmak isteyenlerin önce bir eğitimden geçmesini istiyoruz. Hiçkimsenin ticaret yapmasına karşı değiliz ama kaidesine göre yapsın. Büyük sermaye grupları, küçük esnafı yok ediyor." diye konuştu.

Gıda gramaj denetimi yapılması gerektiğini vurgulayan Gürer, "Bakalım o zaman o ekmek arası, 2-3 liraya satılabiliyor mu? Biz, Türk mutfağının farkında değiliz, yemek kültürümüzü kaybettik. Her şeyin altında ekonomik nedenler var. Bizim sağlıklı olmamız için sulu yemekler yememiz lazım ve güvenli gıdanın sağlanması gerekli." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT