1. HABERLER

  2. PENDİK

  3. Madde Bağımlılığına Sanatla Dikkat Çektiler
Madde Bağımlılığına Sanatla Dikkat Çektiler

Madde Bağımlılığına Sanatla Dikkat Çektiler

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, “Tuzla’da Hep Birlikte Madde Bağımlılığına Hayır” projesine “Bugünün Yarınları” isimli tiyatro gösterisi ile verdikleri desteği, liselere taşıdı.

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, “Tuzla’da Hep Birlikte Madde Bağımlılığına Hayır” projesine “Bugünün Yarınları” isimli tiyatro gösterisi ile verdikleri desteği, liselere taşıdı. Lise öğrencileri ile buluşan gençler, yaşıtlarının madde bağımlılığı tehdidi altında yaşadıklarına dikkat çekti.

Tuzla Belediyesi ve Tuzla Kaymakamlığı öncülüğünde, gönüllülük esasıyla sürdürülen “Tuzla’da Hep Birlikte Madde Bağımlılığına Hayır” projesine, Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi tiyatrocuları da “Bugünün Yarınları” isimli oyunuyla desteğini sürdürüyor. 2 ay önce sahneye aldıkları oyunlarını bu kez lise öğrencileriyle buluşturan Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, toplumu yakından etkileyen soruna sanatsal bir dil ile tepkilerini gösteriyor. Madde kullanımının gençlerde bıraktığı yıkıcı izleri, aile ve toplum üzerindeki sosyal ve psikolojik etkilerini tiyatro gösterisi ile aktaran gençler, eğitimin önemine dikkat çekiyor.

“Bugünün Yarınları” Ocak Ayında 4 Lisenin Öğrencilerine Sahnelenecek
Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, “Bugünün Yarınları” isimli tiyatro gösterisini ocak ayında 4 lisede sahneleyecek. Gençler, ilk buluşmayı Tuzla Belediyesi Orhanlı Kültür Merkezi’nde Orhanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirdi. Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi, Asım Kibar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Yahya Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesi öğrencilerine de aynı isimli oyunu sahneleyecek.
Oyunu yöneten Muhammet Atalay, kampanyada öncülük yapan Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ederek gönüllü kampanyaya farklı bir bakış açısıyla destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.