1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Mahmut Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Yayınladı

Mahmut Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Yayınladı

Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Mahmut Kılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne yönelik bir mesaj yayınladı. Klııç,"Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinde, kadınları, “Allah’ın emaneti” olarak tanımlamıştır." dedi.

Mahmut Kılıç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Yayınladı

"Kadın toplumun bir bireyi olmaktan öte bir anadır ve gelecek kuşakların yetişmesinde büyük rolü vardır. Günümüz dünyasında ezilen, hor görülen kadının sorunlarının çözümüne Kadınlar Günü yeterli değildir. Sevgililer Günü, Anneler Günü gibi özel günler tüketim çılgınlığı boyutlarına erişmişken, Kadınlar Günü sadece belirlenmiş bir tarih olarak takvimlerde yer almamalıdır.

8 Mart İslam tarihi açısından anlamlı bir gündür, insanlığın rehberi Hz. Muhammed (sav) Veda Hutbesini 8 Mart 632 tarihinde gerçekleştirmiştir.

Sevgili Peygamberimiz, bundan on dört asır önce 8 Mart 632 tarihinde gerçekleştirdiği Veda Hutbesinde kadının toplumdaki üstün yerini belirterek gereken prensipleri koymuştur.

Peygamber Efendimizin Veda Hutbesinde, kadınları, “Allah’ın emaneti” olarak tanımlamıştır. Veda hutbesindeki: “Siz onları Allah'ın emaneti olarak aldınız. Kadınların haklarına riayet konusunda Allah'ın emirlerine yapışın, azabından korunun, onların iyiliğini isteyin, durumlarının iyileşmesi için çaba sarf edin”

Bizim inancımız; Cenneti dahi anaların ayakları altına sererek kadına en büyük değeri vermiştir. Elbette kadına yönelik şiddeti engelleyici tedbirler alınmalıdır. Ancak yaşadığımız süreç göstermiştir ki, ne kadar kanun değiştirirseniz değiştirin, şiddet azalmak yerine artmaktadır. Bu yüzden biz diyoruz ki; asıl olan kanunları değil, zihniyetleri değiştirmektir. Bunun yolu da önce ahlak ve maneviyat diyerek vicdanlara manevi değerleri yerleştirmektir. Toplumun temelini aile, ailenin temeli ise kadındır. Kadının ihmal edildiği, haklarının gasp edildiği, ikinci sınıf muamele gördüğü, şiddet ve ayrımcılığa maruz kaldığı bir toplumun sağlıklı gelişebilmesi mümkün değildir. Saadet Partisi olarak kadına yönelik her türlü baskı, şiddet ve ayrımcılığa karşıyız. Biz sadece kadına değil insana yönelik her türlü ayrımcılığın son bulduğu bir dünya için çalışıyoruz. Bu duygularla, tüm hanım kardeşlerimizin, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum”

Mahmut KILIÇ
Saadet Partisi
Pendik İlçe Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.