1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Mahrem imamlar soruşturmasında yeni gözaltılar

Mahrem imamlar soruşturmasında yeni gözaltılar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki daha önce idari işlem yapılan 22 albay, halen aktif görevdeki 19 yarbay, 27 yarbay olmak üzere 68 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyon 19 ilde yapılıyor.

Mahrem imamlar soruşturmasında yeni gözaltılar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca FETÖ/PDY'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, "mahrem imamlar" ile ankesörlü telefon ve büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlenen Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 22'si Albay, 27'si yarbay olmak üzere toplam 68 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli 68 askerin kontörlü ve ankesörlü telefonlar ile büfe telefonlarından örgütün "mahrem imamları" ile periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlendi.

FETÖ ile irtibatı tespit edilen ve kısa süre önce hakkında bu soruşturma nedeniyle idari işlem yapılan 22 albay ile halen aktif görevde olan 19 yarbayın da aralarında bulunduğu 68 asker hakkında gözaltı kararı verildi.

Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından başlatıldı.

MAHREM İMAM NEDİR?

Mahrem Yerler: Örgüt dilinde Askeri Lise, Astsubay Okulları ve Harp Okulları, GATA, bütün TSK, Polis Kolejleri, Adalet Akademisi, Yargı Kurumları, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli İstihbarat Teşkilatını ve bazı özel kurumları (TİB, ÖSYM, TÜBİTAK) ifade eder. Özel mahrem yerler ise silah bulunduran TSK, Emniyet, MİT’tir.

Mahrem Hizmet: Mahrem yer sayılan Devletin en önemli kurumlarında Örgütün kendi hesabına yürüttüğü ve ele geçirmek için çalıştığı hizmete verilen isimdir. Mahrem hizmet, Örgüt adına kurumlarda kadrolaşma, abinin veya imamın emrine göre organize hareket etme ve Örgüt amacına yönelik verilen görevleri ifa etmektedir.

Mahrem Toplantı: Üstten alınan bir emrin nasıl icra edileceğinin yönteminin belirlendiği ve görevlendirmelerin yapıldığı gizli toplantılardır. Örgüte çocukluğunda giren üyelerin katılabildiği bu toplantıya sonradan Örgüte katılanlar alınmaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT