1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Malatya sallanmaya devam ediyor!

Malatya sallanmaya devam ediyor!

AFAD, Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 18.30'da 4,4 şiddetinde bir deprem daha meydana geldiğini açıkladı. AFAD, Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 21.40'da 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

AFAD'ın web sitesinde yer alan bilgiye göre; Malatya, Pütürge'de saat 18.30'da 4,4 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

Depremin yerin 7,31 kilometre derinliğinde gerçekleştiği belirtildi.

PÜTÜRGE'DE 21.40'DA BİR DEPREM DAHA!

AFAD, Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 21.40'da 4,8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, depremin 3,9 kilometre derinlikte meydana geldiği tespit edildi.

MALATYA VALİSİ AYDIN BARUŞ'TAN DEPREM AÇIKLAMASI

Malatya Valisi Aydın Baruş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm Malatyalılara geçmiş olsun dileğinde bulunarak, "Ekiplerimizin sahadaki inceleme ve araştırmaları sürüyor. Şu ana kadar bize intikal eden herhangi bir olumsuz durum yok. Sarsıntılar devam ediyor. Vatandaşlarımız ağır hasarlı binalara kesinlikle girmesin." dedi.

Vali Baruş, gelişmeleri yakından takip ettiklerini, AFAD ekiplerinin bölgede vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladığını ifade etti.

MALATYA'NIN PÜTÜRGE İLÇESİNDE DEPREM ÜSTÜNE DEPREM

Kandilli Rasathanesi Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 12.37'de 5.7, AFAD verilerine göre ise 5.2  büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıklamıştı. Depremin yerin 5.0 kilometre altında gerçekleştiği belirtilmişti.

Malatya, Pütürge'de meydana gelen deprem çevre illerden Elazığ, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman  ve Gaziantep'ten hissedilmişti.

Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 12.37'de meydana gelen deprem sonrası bir saat içerisinde 4 artçı sarsıntı meydana geldiği açıklanmıştı. Sarsıntıların saat 12.48 ve 12.51 ‘de 1,7 şiddetinde, saat 12,55’de 1,4 ve saat 13,01’de 1,8 büyüklüğünde gerçekleştiği açıklanmıştı.

AFAD'dan yapılan açıklama:

Deprem mi oldu? Son deprem neler? Malatya depremi

SON DEPREMLER NELER?

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

SON DEPREMLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Berkem Temizel
Gece Editörü
HABERE YORUM KAT