1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Malatya'da bekçilere silahlı ve bıçaklı saldırı

Malatya'da bekçilere silahlı ve bıçaklı saldırı

Malatya'da meydana gelen olayda, mahalle bekçisi olan 3 kişi şüpheli bir şahsa müdahalede bulundu. Bekçilerden biri silahla vurulurken, iki bekçi de aldıkları bıçak darbeleri sonucunda yaralandı.

Malatya'da bekçilere silahlı ve bıçaklı saldırı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Cevatpaşa Mahallesi, Polis Akademisi Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi önünde meydana gelen olayda, Polis Akademisi - Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi mevkiinde şüpheli bir şahıs anonsunu değerlendirmek üzere Özsan Sanayi Sitesi’nde görevli 3 mahalle bekçisi olay yerine gitti. Olay yerine gelen bekçiler alkollü olduğu iddia edilen şüpheli şahıs Suat U. ile konuşmaya çalıştı. 

Şüpheli Suat U. bekçilerin bu girişiminden sonra üzerinde bulunan bıçağı çıkartarak mahalle bekçilerine mukavemette bulundu. Bunun üzeri bekçiler ve şüpheli şahıs arasında arbede yaşandı. Yaşanan arbedede bekçilerden biri havaya ateş açarken, seken kurşun bekçi Sedat K.'nin başını sıyırdı. Diğer bekçiler Gökhan P. ve Yusuf S. de aldıkları bıçak darbesi sonucunda yaralandı. 

BEKÇİLERDEN BİRİ AĞIR YARALI

Yaşanan olay üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 5 bıçak darbesi alarak ağır bir şekilde yaralanan Yunus S., Turgut Özal Tıp Fakültesine diğer yaralı 2 bekçi de Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. 

Arbede sırasında yaralanan şüpheli şahıs Suat U.’nunda hastane kaldırılarak tedavi altına alındığı olayda, polis ekipleri olayın gerçekleştiği bölgede çok sayıda boş kovanın yanı sıra 1 adet bıçak buldu.

Olayla ilgili inceleme devam ediyor.

HABERE YORUM KAT