1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Malatya’da referandum çalışmaları

Malatya’da referandum çalışmaları

referandum gezisini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti iktidarlarının hizmetleri ile ilgili "80 yılda yapılanı 15 yılda...

Malatya’da referandum çalışmaları

referandum gezisini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Ak Parti iktidarlarının hizmetleri ile ilgili "80 yılda yapılanı 15 yılda geçtik" dedi.

Malatya'da mahalle mahalle sürüdürülen referandum gezileri kapsamında Halfettin Mahallesinde toplantı düzenlendi. gerçekleştirdiler. Mahalle toplantısında ilk olarak söz alan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Osman Güder, 16 Nisan'ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Güder, ülkenin geleceğine sahip çıkmak adına vatandaşlara "oylarınızı kullanın" çağrısı yaptı. Daha sonra söz alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya'ya ve Türkiye'ye yapılan yatırımlardan bahsederek 16 Nisan'ı işaret etti. Malatya'nın büyükşehir olmasıyla birlikte 3 yıldır daha farklı ve daha sistemli bir belediyecilik anlayışı ile hizmet yapıldığını kaydeden Başkan Çakır, "Malatya'nın ilçeleriyle de birlikte gelişmesi ve kalkınması için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Alt yapı çalışmaları, yol çalışmaları, köprü ve menfez çalışmalarıyla birlikte Malatya'ya 3 yılda, şimdiye kadar yapılan hizmetlerin çok daha fazlasını Büyükşehir Belediyesi olarak sunduk, sunmaya da devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmasının devamında Malatya genelinde yürütülen içme suyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarına da değinen Başkan Çakır, "Malatya'nın kayısısı gibi suyu da meşhurdur. Ama yıllardır tek elden yönetilememiş bir su şebekemiz mevcut. Büyükşehirle birlikte bize bu konuda bir fırsat doğmuş oldu ve Malatya'nın suyunu her noktada sağlıklı akıtmak, ayrıca kayıp kaçakları ortadan kaldırmak adına yeni bir sistem kurmaya başladık. Malatya'nın tüm su depolarını ve şebekelerini yeniliyoruz. Şu anda bu konuyla ilgili 15 mahallemizde çalışmalar yürütülüyor. 400 milyonluk devasa bir yatırım yapıyoruz. Malatya'nın en az 60 yılını karşılayacak sağlıklı bir alt yapıyı Malatya'mıza kuracağız inşallah" ifadelerini kullandı. Yeni Nikah Sarayı, yaşam ve spor merkezleri ve çok amaçlı sosyal tesisler ile Malatya'ya ciddi yatırımlar yaptıklarının altını çizen Çakır, "Tüm bu hizmetlerin kaynağı, 15 yıllık istikrardır. Bu istikrar sayesinde ülkeye 80 yılda yapılan hizmetlerden daha fazlası yapılmıştır. İşte tam da bundan dolayı 16 Nisan Halk Oylaması'na "evet" diyoruz" dedi.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da toplantıda mahalle sakinlerine seslendi. "11 seçim geçirdik ve hamdolsun hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yapmadık" diyen Kahtalı, 16 Nisan'da "yerli ve milli bir anayasaya 79 milyonun şahitlik edeceğini vurguladı.

Mevcut anayasanın diğer ülkelerden alınmış toplama bir anayasa olduğuna dikkat çeken Başkan Hakan Kahtalı, "16 Nisan, darbeci zihniyetlerin yapmış olduğu anayasadan kurtulma günüdür" ifadelerini kullandı.

Anayasa değişikliğine başta FETÖ olmak üzere tüm terör örgütlerinin ve Avrupa'nın karşı çıktığını anımsatan Kahtalı, "Almanya'da Sayın Adalet Bakanımızın konuşma yapması engellendi. Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımızın konsolosluk binamıza girişine izin verilmedi. Peki sizce bunu neden yapıyorlar? Cumhurbaşkanlığı Sistemi, Türkiye'ye zarar verecek diye mi böyle davranıyorlar? Onlar bizi bizden daha mı çok düşünüyorlar? Onların tek amacı, Türkiye'yi parçalayıp bölmek. Çift başlı ve koalisyonların hakim olduğu bir Türkiye'yi daha rahat yönetebilmek için bu sistemin ülkede uygulanmasına engel olmaya çalışıyorlar. Ama şükürler olsun ki sizler sağlam duruşunuzla onlara hiçbir zaman fırsat vermediniz. İnşallah 16 Nisan'da da Allah'ın izniyle onların oyunlarını başlarına geçireceksiniz" şeklinde konuştu.

Toplantıda son olarak AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin bir konuşma gerçekleştirdi. Açıklamasında "hayır" cephesine yüklenen Şahin, "Sorsanız neden "hayır" diyorsunuz diye tek bir cümle edemezler" dedi. Şahin, "Peki 16 Nisan'da neden "evet" dememiz gerekiyor? Bu ülkede bir daha koalisyonların yaşanmaması için "evet" demeliyiz. Çok başlı ve çok sesli yönetimlerdeki çatışmalara "dur" demek için "evet" demeliyiz. Bu ülkede özgürlüklerin kısıtlanmaması için "evet" demeliyiz. Vesayetçi bir sistemin bu ülkede bir daha hükümran olmaması için "evet" demeliyiz. Bugüne kadar insan haklarına yönelik yapılan alçakça girişimlere bir daha hayat hakkı verilmemesi için "evet" demeliyiz. Çünkü biliyorlar ki bu sistem geldiğinde millet patron olacak. Karar da yetki de milletin olacak. İşte bunlar yetkinin vesayetçilerin elinden alınacak olmasına karşı çıkıyorlar. Cumhurbaşkanı ile milletin el ele olacak olmasından korkuyorlar" diye konuştu.

Malatya’da referandum çalışmaları

Malatya’da referandum çalışmaları

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.