1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Maltepe Açık Cezaevi Önünde Kurşun Yağmuru

Maltepe Açık Cezaevi Önünde Kurşun Yağmuru

Maltepe Açık Cezaevi Önünde Kurşun Yağmuru
        Maltepe Açık Cezaevi'nden tahliye olan 3 kişi, kurşun yağmuruna tutuldu. Tahliye olan şahısların yakınlarının da karşı tarafa silahla karşılık  vermesi üzerine, cezaevi önünde can pazarı yaşandı. Olay sonrası yaralananlardan Kemal B.'nin durumunun ağır olduğu öğrenilirken, diğer yaralıların  ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
 
       Geçtiğimiz günlerde, Kartal ve Pendik'te minibüsçüler arasındaki kavga kan davasına dönüşmüş, 1 kişinin ölümünün ve 3 kişinin yaralanmasının faili  olduğu iddia edilen 3 kişi tutuklanmıştı.
 
       Olaya karışan ve 1 kişiyi öldürmekten tutuklanan zanlıların, Maltepe Açık Cezaevi'nden tahliye edileceğini öğrenen, öldürülen E.A.'nın yakınları,  tahliye olan Kemal B., İsa T. ve Ferdi B.'ye cezaevinin kapısında kurşun yağdırdı. Tahliye olanların yakınlarının da karşı tarafa silahla karşılık  vermesi, cezaevi önünde can pazarı yaşanmasına sebep oldu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından, çevredeki hastanelere kaldırılan 
yaralılardan Kemal B.'nin durumunun ağır olduğu, diğer yaralıların tedavilerinin ardından hastaneden taburcu olduğu öğrenildi.
 
      Öte yandan, cezaevinde nöbet tutan askerlerin ifadeleri doğrultusunda, ormanlık alana kaçtığı öğrenilen bir şahsın attığı silah bulundu. Olay yerine  gelen polis, çatışmanın yaşandığı yerde 3 ayrı silahtan atılmış çok sayıda boş kovana rastladı.
 
      Polis ve jandarma olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlattı. 
 

HABERE YORUM KAT