Maltepe'de İşyeri Baskını

Maltepe’de, temizlik malzemeleri üreten bir iş yerine silahlı kişilerce yapılan saldırıda, 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden şahsın saldırganlardan biri olduğunu belirleyen polis, kaçan 3 saldırganı yakaladı.

Maltepe'de İşyeri Baskını

 

Olay, Girne Mahallesi Küçükyalı Sanayi Sitesi 30 numarada meydana geldi. İddialara göre; iş yerine gelen bir kurye şirketinin görevlisi ile iş yeri sahibi tartıştı. Tartışmanın ardından kurye, iş yeri sahibi Reşat Güner tarafından darp edildi. Bunun üzerine kurye, “Size gününüzü göstereceğim.” diyerek ayrıldı. Bir süre sonra siyah bir otomobille iş yerine gelen 5 kişi, silahlarla iş yerini bastı. İş yeri sahibi Güner bacağından yaralandı. Çıkan arbedede saldırganlardan birinin silahını elinden almayı başaran Güner, saldırganlara karşılık verdi. Açılan ateş sonucunda saldırganlardan Mashar Y. omuzuna ve bacağına isabet eden kurşunlarla yaralandı. İsmi belirlenemeyen bir saldırgan da ağır şekilde yaralandı. Saldırganlar bunun üzerine yaralı arkadaşları Mashar Y’yi yanlarına alarak olay yerinden kaçtı. Ancak durumu daha ağır olan diğer yaralı saldırgan ise, iş yerinin merdivenlerine yığılarak hayatını kaybetti.

Silah seslerini duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polis, çevrede güvenlik önlemi alırken, olay yerine gelen sağlık ekipleri de ağır yaralanan saldırganın olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Yaralı iş yeri sahibi ise ambulansla Pendik Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralı saldırgan da arkadaşları tarafından Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi önüne bırakıldı. Saldırganın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Olayın ardından çevrede geniş çaplı çalışma başlatan polis, kaçan 3 saldırganı yakaladı. (Cihan)

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡