1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Maltepe´de Lisede Yangın

Maltepe´de Lisede Yangın

Maltepe´de Lisede Yangın
      Maltepe'de bir lisenin çatısında izolasyon çalışması yapılırken yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm çatıyı sararken çatıda mahsur kalan bir işçi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
 
      Cevizli Orhangazi Caddesi üzerinde bulunan Orhangazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin çatısında saat 15.30 sıralarında izolasyon çalışması sırasında yangın çıktı. İzolasyon malzemesinin tutuşması sonucu yangın kısa sürede büyüyerek tüm çatıyı sardı. 
 
      Lisenin çatısı alev alev yanarken çatıda bulunan bir işçi mahsur kaldı. Çevre sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevkedildi. Maltepe, Kartal ve Kayışdağı itfaiye grupları kısa sürede liseye geldiler. İlk olarak çatıda mahsur kalan işçi merdiven aracına alınarak kurtarıldı. Hafif şekilde yaralanan işçi ambulansla hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık bir saat süren yoğun çalışması sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. 
 
      Yangın nedeniyle çeşitli belediyelerden de su tanklarıyla itfaiye ekiplerine takviye yapıldı. Orhangazi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin çatısında İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi tarafından izolasyon çalışması yapıldığı ve bu çalışma sırasında çıkan kıvılcım nedeniyle çıkan yangının rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdüğü bildirildi. Polis yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlattı.
 
 

HABERE YORUM KAT