1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Manisa’da şehidin ismi köprüye verildi

Manisa’da şehidin ismi köprüye verildi

Tunceli'de 1997 yılında şehit olan Piyade Komando Er Hüseyin Özdemir'in ismi, memleketi Manisa'nın Salihli ilçesinde yenileme çalışması tamamlanan bir...

Manisa’da şehidin ismi köprüye verildi

Tunceli'de 1997 yılında şehit olan Piyade Komando Er Hüseyin Özdemir'in ismi, memleketi Manisa'nın Salihli ilçesinde yenileme çalışması tamamlanan bir köprüye verildi. Köprünün yenileme çalışmalarına şehidin ailesi de destek verdi.

Köprünün açılış törenine, Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Belediye Başkan Yardımcıları Mahmut Süreyya Karaoğlu, İbrahim Karaca, Büyükşehir Salihli Koordinatörü Ali Rıza Ünveren, Damatlı Mahallesi Muhtarı Muharrem Öziş, şehidin annesi Firdevs Özdemir, babası Hasan Özdemir ile mahalle sakinleri katıldı. Açılışta konuşan Başkan Kayda, "Darlığı nedeniyle trafik sorunlarının yaşandığı bu köprümüzün genişletilmesi için mahalle muhtarımızın bir talebi vardı. Ancak bir gün şehidimizin annesi ve babası bizi ziyaret ettiğimde bir miktar birikimlerinin olduğunu böyle bir iş için katkıda bulunmak istediklerini söylediler. Bu bizi çok duygulandırdı. Bu topraklar, bu vatan, bu bayrak uğrunda en değerli varlığını, evladını vermiş bir ailenin bu talebinin yerine getirilmesi bizim için bir görev oldu. Hüseyin Özdemir gibi şehitlerimizin isminin yaşaması bizlerin gururu olacak. Bizler bugün rahat ve huzur içinde yaşıyorsak şehitlerimiz sayesindedir. Bu birlikteliğimizin devamı devletimizin kararlı tutumu terörü ortadan kaldıracaktır. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Köprümüzün hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Şehit Hüseyin Özdemir Köprüsü dualarla açıldıktan sonra Başkan Kayda ve beraberindekiler şehidin kabrini ziyaret ederek dua ettikten sonra, şehidin ailesinin evini ziyarette bulundu.

Manisa’da şehidin ismi köprüye verildi

Manisa’da şehidin ismi köprüye verildi

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT