1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mardin ve Yüksekova Belediyesi'nde HDP'li isimler yerinen atananlar belli oldu

Mardin ve Yüksekova Belediyesi'nde HDP'li isimler yerinen atananlar belli oldu

Terör soruşturması sonucu HDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz ve Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar tutuklanmıştı. Semire Nergiz'in yerine Valilikçe Nusaybin Kaymakamı Mehmet BalıkçılaR, Remziye Yaşar'ın yerine de Kaymakam Osman Doğramacı getirildi.

Mardin ve Yüksekova Belediyesi'nde HDP'li isimler yerinen atananlar belli oldu

Mardin ve Yüksekova Belediyelerinde terörden dolayı tutuklanan isimlerin yerine getirilen kişiler belli oldu.

Mardin Nusaybin ilçesinde terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz'in yerine Valilikçe Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar görevlendirildi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanan HDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Nergiz, İçişleri Bakanlığınca açığa alındı.

SEMİRE NERGİZ'İN YERİNE MEHMET BALIKÇILAR GETİRİLDİ

Mardin Valiliği tarafından Nergiz'in yerine Nusaybin Kaymakamı Mehmet Balıkçılar görevlendirildi.

Yürütülen terör soruşturması kapsamında polis ekiplerince belediye binasında arama yapılıyor.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li Nusaybin Belediye Başkanı Semire Nergiz ile Nusaybin Belediyesi meclis üyeleri Mehmet Emin Alkan ve Ferhat Kut gözaltına alınmış, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan zanlılardan Nergiz ve belediye meclis üyesi Kut tutuklanmış, Mehmet Emin Alkan serbest bırakılmıştı.

REMZİYE YAŞAR YERİNE OSMAN DOĞRAMACI GETİRİLDİ

Terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP'li Yüksekova Belediye Başkanı Remziye Yaşar'ın yerine Kaymakam Osman Doğramacı görevlendirildi.

REMZİYE YAŞAR KİMDİR?

Ünvan: Hakkari Yüksekova HDP Belediye Başkan Adayı
Eğitim: Ortaokul/lise
Meslek: Serbest Meslek
Biyografi: Remziye Yaşar, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde HDP'den Hakkari İli, Yüksekova İlçe Belediyesi Eş Başkan Adayı oldu.

SEMİRE NERGİZ KİMDİR?

Semire Nergiz, Mardin Nusaybin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Nusaybin’de tamamladı. 1993 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Nergiz, 1994 yılından beri Diyarbakır Barosu bünyesinde serbest avukatlık yapmaktadır.

İnsan hakları ve kadın hakları alanında faaliyet yürüten ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütlerinde çalışan Nergiz, İnsan Hakları Derneği, Diyarbakır Barosu Çocuk Haklan Komisyonu, Diyarbakır Barosu Cezaevi komisyonu üyeliği yaptı. Semire Nergiz ayrıca, kadın hakları alanında faaliyet yürüten Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Merkezi kurucu üyeliği, yürütme kurulu üyeliği ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

2008 - 2011 yılları arasında süren ve kadınlara hukuki destek veren Yerel Gündem 21 Kadın Hukuk Şiddet komisyonun “Şiddete Dur De" projesinde çalışan Nergiz, Diyarbakır'da faaliyet gösteren kadın örgütlerinden Selis Kadın Merkezi, Kardelen ve Epidem’in çalışmalarına destek verdi.

3 dönem Uluslararası Af Örgütü disiplin kurulu üyeliği ve başkanlığı görevlerinde bulunan Nergiz, bir dönem Diyarbakır GÖÇ-DER eş başkanlığı ve BDP Diyarbakır İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Semire Nergiz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde HDP Mardin Nusaybin Eş Başkan adayıdır.

HABERE YORUM KAT