1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mardin’de zabıta dilencilere göz açtırmıyor

Mardin’de zabıta dilencilere göz açtırmıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, şehrin çeşitli noktalarında vatandaşın dini duygularını istismar eden dilencilere geçit vermiyor.

Mardin’de zabıta dilencilere göz açtırmıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, şehrin çeşitli noktalarında vatandaşın dini duygularını istismar eden dilencilere geçit vermiyor. Zabıta ekipleri, dilencilere yönelik bin 195 yakalama işlemi gerçekleştirdi. 10 kişiye idari yaptırım uygulanırken dilencilerin üst aramalarında ise 3 bin 594 lira çıktı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Vali ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, "Şehirde vatandaşın dini duygularını istismar eden dilencilere geçit vermeyeceğiz. Tarihi şehir Mardin'de vatandaşların huzurlu içerisinde yaşamaları için belediye olarak bütün birimlerimizle her zaman için teyakkuz içerisindeyiz" dedi.

"Denetimlerimiz kararlılıkla devam edecek"

Şehrin bütün alanlarında dilenciler konusunda hassas bir çalışma içerisinde olduklarını vurgulayan Yaman, "Şehrimizin en işlek noktalarında hemşerilerimizin dini duygularını istismar eden dilencilere yönelik çalışmalarımız sürekli şekilde devam etmekte. Farklı din ve dillerin iç içe yaşadığı Mardin'imizde bu konu üzerinde hassa bir şekilde duruyoruz. Zabıta ekiplerimiz, bu güne kadar bin 195 denetim gerçekleştirerek 10 kişi hakkında idari yaptırım uyguladı. Dilencilerin üzerinde yaptığımız aramalarda ise 3 bin 594 liraya el konuldu. Vatandaşımızın huzur içerisinde yaşamaları için denetimlerimiz kararlıkla devam edecek" diye konuştu.

Mardin’de zabıta dilencilere göz açtırmıyor

Mardin’de zabıta dilencilere göz açtırmıyor

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT