1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Mardinli asker çocuğuna şehit kaymakamın ismini verdi

Mardinli asker çocuğuna şehit kaymakamın ismini verdi

Isparta'da vatani görevini yapan Mardinli asker, yeni doğan bebeğine Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün ismini verdi.

Mardinli asker çocuğuna şehit kaymakamın ismini verdi

Isparta'da vatani görevini yapan Mardinli asker, yeni doğan bebeğine Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün ismini verdi.

Isparta'da vatani görevini yapan Mardinli Aldulgani Çeçen, yemin töreni için kendisini ziyarete giden babası Baki Çeçen'den baba olduğunun müjdesini aldı. İlk kez baba olmanın heyecanını asker ocağında babasından aldığı haberle öğrenen Komando Er Çeçen, oğluna Derik'te makamında uğradığı bombalı saldırı sonucu şehit olan Kaymakam Muhammet Safitürk'ün anısını yaşatma adına "Muhammet Fatih" ismini verdi.

Merhum Kaymakama yapılan saldırının kendisinde derin bir iz bıraktığını kaydeden Abdulgani Çeçen, "Saldırının gerçekleştiği gün yaşadığım üzüntüyü kelimelerle anlatamam. Ailecek çok ama çok üzülmüştük. O gün eşimle birlikte beklediğimiz bebeğin erkek çocuğu olarak dünyaya gelmesi halinde ona şehit kaymakamımızın ismini vereceğime dair söz vermiştim. Babamın asker ocağında yaptığı ziyaretle birlikte bir erkek çocuğu sahibi olduğumun müjdesini vermesiyle birlikte daha önce kendimize verdiğimiz sözü hatırladım. Memleketimize hizmet etmek için gelen gönlü zengin çocukları çok seven ve çocukların geleceği için Derik'e hizmetler üretmeye çalışan böyle değerli bir kaymakamın sonu böyle olmamalıydı. Bizler memleketimizde görev yapan bütün idarecileri sever, onların memleketimizden güzel hatıralarla uğurlayan insanlarız. Böylesi hain bir terör saldırısının memleketimizde yaşanması bir Mardinli olarak beni çok çok üzmüştü. Merhum kaymakamımızın anısını yaşatmak ve her çocuğumuza seslendiğimizde merhum kaymakamımıza rahmet okuyup, onu hayırla yad etmek için isminin yeni doğan bebeğimle birlikte büyümesini istedim. Allah mekânını cennet etsin inşallah" dedi.

Oğluna müjdeli haberi veren asker babası Baki Çeçen ise, oğlunun torununa merhum kaymakamın ismini vererek gösterdiği örnek davranışın kendisini gururlandırdığını kaydederek, "Şehit Kaymakamın vefatı bizleri gerçekten çok etkilemişti. Oğlumun böyle bir söz vermesi ve verdiği sözü tutması beni oldukça mutlu etti. Kaymakamımızı bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yeni doğan Muhammet Fatih'imize de uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum" diye konuştu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT