1. HABERLER
  2. İÇ HABERLER
  3. Marmara Üniversitesi hakkında flaş karar: 'Tayyip'e sor' ifadesine soruşturma şoku!

Marmara Üniversitesi hakkında flaş karar: 'Tayyip'e sor' ifadesine soruşturma şoku!

Marmara Üniversitesi'nde İngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin final sınavında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan 'Tayyiü'e sor' ve 'Tayyip her zaman kazanır' ifadeleri hakkında soruşturma başlatıldı.

Marmara Üniversitesi hakkında flaş karar: 'Tayyip'e sor' ifadesine soruşturma şoku!

Marmara Üniversitesi'nde, Introduction to economics isimli İzngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin final sınavında yer alan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef gözteren ifadeler hakkında soruşturma başlatıldı. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Twitter kişisel hesabından yaptığı paylaşımla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sınav sorularına sert tepki gösterdi. Bakan Varank, "Üniversiteleri bir bilim merkezi olarak değil de kokuşmuş ideolojilerinin arka bahçesi görenlerin eğitimden anladığı seviyesizlik ortada. Bu aşağılık politik ağzı rahatça kullanabilmek için hukuka uygun rektör atamalarını dahi militan eylemine çevirenlerin de asıl derdi budur!" dedi.

Marmara Üniversitesi'nin resmi Twitter hesabından 'Kamuoyu Duyurusu' başlığıyla yapılan bilgilendirmede, şu ifadelere yer verildi:

Marmara Üniversitesi hakkında flaş karar: 'Tayyip'e sor' ifadesine soruşturma şoku!

NE OLMUŞTU?

Introduction to Economics dersinin hocası tarafından yapılan çevrimiçi final sınavında öğrencilere, siyasi propaganda içerikli sorular sorulurken cevap şıklarında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef alındığı belirlendi. Öğretim görevlisinin siyasi içerikli final soruları, sosyal medyada paylaşıldıktan sonra tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edildiği anlaşılan soruların cevap şıklarında, "Tayyip'e sor" ve "Tayyip her zaman kazanır" gibi saygısız ifadeler kullanıldı.

Marmara Üniversitesi'nde bir skandal daha: Sınav sorusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldılar!

İngilizce ağırlıklı Ekonomiye Giriş dersinin finalinde olduğu anlaşılan sorularından birinde,

"Ayakkabı almak istiyorsun ancak çok pahalı. Ne anlama gelir?" sorusunun cevap şıklarından birinde, "Tayyip'e sor" ifadesi yer aldı.

Bir diğer soruda ise "Küçük bir ticaret kasabasında herkes fındık yetiştiriyor. Kimin refahı serbest ticaret ile yükselir?" sorusunun şıklarının birinde de "Tayyip her zaman kazanır" ifadesinin yer aldığı görüldü.

Berna Akkaya
Haberler, Sondakika Haberleri
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT