1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Marmara'da deprem

Marmara'da deprem

Marmara Denizi'nde 19:52'de bir deprem meydana geldi. Depreme ilişkin Kandilli Rasathanesi'nden açıklama yapıldı. Marmara Denizi'nde 20:04'te bir deprem daha meydana geldi.

Marmara'da deprem

Marmara Denizi'nde19:52'de bir deprem meydana geldi.

Kandilli Rasathanesi'nin aktardığı son bilgiye göre Marmara Denizi'nde 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'ın aktardığı bilgiye göre ise depremin büyüklüğü 4.0 şiddetinde.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Bilgilendirme Servisi'nden yapılan açıklamaya göre, 19.52'de Marmara Denizi'nde 4,0 büyüklüğünde deprem hissedildi.

Deprem Yalova'ya 3,71 kilometre uzaklıkta ve 10,66 kilometre derinlikte meydana geldi.

KANDİLLİ RASATHANESİ'NDEN DEPREM AÇIKLAMASI

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.1 olarak açıkladı.

MARMARA DENİZİ'NDE 20:04'DE BİR DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ

Yalova'da 20:04'te 3.0, 20.09'da da 3.2 büyüklüğünde iki deprem daha ölçüldü. 

Aynı bölgede en büyüğü 2.6 olamak üzere 8 deprem daha AFAD verilerine yansıdı. 

Deprem mi oldu? Son depremler neler?

VALİLİKTEN DEPREME İLİŞKİN AÇIKLAMA

Yalova Valisi Muammer Erol, Marmara Denizi Yalova açıklarında meydana gelen 4,0 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hasar ve olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi.

Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,0 büyüklüğündeki depremin ardından kurumlarla irtibat halinde olduklarını vurgulayarak, "İlimizde meydana gelen depremin ardından herhangi bir hasar ve olumsuzluk yaşanmamıştır." dedi.

Bu arada deprem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak güvenli bölgelere geldiği görüldü.

Esnaf Ömer Temel, deprem sırasında iş yerinin kapısında arkadaşlarıyla sohbet ettiğini anlatarak, "İnsanlar, 'deprem oluyor' diye bağırıp çığlık çığlığa dışarıya çıktı. Kısa süreli oldu ancak etkisini hissettik." diye konuştu.

SON DEPREMLER NELER?

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

SON DEPREMLERİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

1 Yorum