1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Marmaray'da gerçekleşen arızadan ötürü seferler bir saat ertelendi

Marmaray'da gerçekleşen arızadan ötürü seferler bir saat ertelendi

Marmaray'ın, Cevizli istasyonunda olan arızadan ötürü seferler bir saat ertelendi. Yolcular bu arızaya tepki gösterirken, seferler kısa bir süre sonra ise normale döndü.

Son günlerde İBB'nin getirmiş olduğu zamlar büyük tartışma konusu olmuştu. Vatandaş tepkisini sosyal medya üzerinden bir hayli ağır şekilde gösterdi. Bunlara en son örnek ise İstanbul trafiğinin yükünü çok büyük bir ölçüde rahatlatan ve zammı gündem konusu olan Marmaray'ın, bugün yaptığı sefer gecikmeleriydi.

CEVİZLİ İSTASYONUNDA BOZULDU

Kartal'daki Cevizli istasyonunda bozulan tren nedeniyle yolcular bir saate yakın istasyonda bekledi. Duruma tepki gösteren yolcular, tren bekledikleri anların fotoğraflarını sosyal medyadan paylaştı. Yaşanan aksaklığın ardından seferler normal olarak yapılmaya başlandı.

ZAM SONRASI YAŞANAN ARIZA TEPKİ ÇEKTİ

Öte yandan Marmaray'ın dün meydana gelen uçuk zamlardan sonra, arızalanması ise vatandaşı patlama noktasına getiren en büyük etken olarak gözlere çarptı. Vatandaş tepkisini sosyal medya üzerinden verirken, olay ise kısa sürede gündem konusu oldu.

 

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz hafta, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) gerçekleşen Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME) toplantısında elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam kararı alındı. İBB'nin kararı onaylamasıyla zamlı tarife dün itibariyle uygulanmaya başlandı. Söz konusu gelişme sonrası Marmaray ücretlerine de yüzde 35'lik zam yansıtıldı. Zam sonrası Marmaray'da 1 ila 7 istasyon tam geçişi 2,60 TL'den 3,5 TL'ye yükseltildi. 1 - 43 istasyon arası geçiş 7,75 TL oldu.

Marmaray'daki yeni ücret tarifesi şu şekilde:

- 1-7 durak: 3,5 TL

- 8-14 durak: 4,5 TL

- 15-21 durak: 5,2 TL

- 22-28 durak: 6 TL

- 29-35 durak: 7 TL

- 36-43 durak: 7,75 TL

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT