1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. MEB-EKYS sınav sonuçları açıklandı 2020! ÖSYM öğrenme linki

MEB-EKYS sınav sonuçları açıklandı 2020! ÖSYM öğrenme linki

Son dakika...! ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre uzun süredir beklenen 2020-MEB-EKYS sınav sonuçlarının açıklandı. Sonuçlar ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecek.

Merakla beklenen MEB-EKYS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM'den yapılan açıklamada 2020-MEB-EKYS sınav sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

ÖSYM'den yapılan açıklama şu şekilde;

15 Mart 2020 tarihinde uygulanan 2020 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına (2020-MEB-EKYS) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 09 Nisan 2020 tarihinde saat 14.50'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

MEB-EKYS SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

EKYS SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL OLUR?

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) ÖSYM tarafından, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılmalıdır.

EKYS SORU VE CEVAPLARINA NEREDE ULAŞILABİLİR?

EKYS soru ve cevapları 16 Mart 2020 tarihinde ÖSYM tarafından erişime açıldı. 15 Mart 2020 tarihinde uygulanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının (2020-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Mart 2020 tarihinde saat 16.10'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

EKYS SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN

ATAMA SÜRECİ NASIL OLACAK?

İlk olarak görevdeki yönetici kişilerden 4 yıl ve 8 yıllık süreçlerini bitiren kişiler için bir atama işlemi gerçekleştirilecek ve işlemin ardından boşalan pozisyonlara ve açılacak olan eğitim kurumlarına atamalar yapılacak.

Kademelere bakılarak kontenjan sayısı oranında bir mülakat puanının yüzde 20’si sınav puanının ise yüzde 80’i olmak üzere ortaya çıkan yeni puana bakılarak bir atama çizelgesi oluşturularak atamalar gerçekleştirilecek.

HABERE YORUM KAT