1. HABERLER
  2. EĞİTİM
  3. MEB EKYS sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

MEB EKYS sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

MEB EKYS sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? sorusu Müdür ve Müdür Yardımcısı olmak için bu sınava girenler tarafından araştırılmaya başlandı. Biz de sizler için bu merak edilenleri derledik. İşte detaylar.

MEB EKYS sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

MEB EKYS sınavına giren adaylar merakla sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki MEB EKYS sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak? Tüm merak edilenler haberimizde.

MEB EKYS SINAV SONUÇLARI 2020 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları, 9 Nisan 2020 tarihinde açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına 09 Nisan 2020 tarihinde saat 14.50'den itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

MÜLAKAT İÇİN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİR?

Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavları en son 2020 EKYS 15 Mart 2020 tarihinde Pazar gününde gerçekleşmişti. EKYS sınavını yapan yönetici kişiler girdikleri sınavların ardından yapmış oldukları açıklamalarında sınavın oldukça zor olduğunu söylemişti. EKYS sınavından 60 ve üstü bir puan kazanan kişiler yapılacak olan mülakatlara girmeye hak kazanacak.

MEB EKYS sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

EKYS SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL OLUR?

Sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklanmasından itibaren en geç 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) ÖSYM tarafından, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise, sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde aynı şekilde yapılmalıdır.

EKYS SORU VE CEVAPLARINA NEREDE ULAŞILABİLİR?

EKYS soru ve cevapları 16 Mart 2020 tarihinde ÖSYM tarafından erişime açıldı. 15 Mart 2020 tarihinde uygulanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavının (2020-MEB-EKYS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 16 Mart 2020 tarihinde saat 16.10'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

EKYS SORU VE CEVAPLAR İÇİN TIKLAYIN

MEB EKYS sonuçları 2020 ne zaman açıklanacak?

EKYS SINAVINA KAÇ KİŞİ GİRDİ?

Sınava yaklaşık 50 bin öğretmen müdür ve müdür yardımcısı olmak için girdi. Sınav sonrasında sınavın geçtiğimiz yıl yapılan EKYS'ye göre zor olduğu konuşulurken şimdi de gözler sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihte.

ATAMA SÜRECİ NASIL OLACAK?

İlk olarak görevdeki yönetici kişilerden 4 yıl ve 8 yıllık süreçlerini bitiren kişiler için bir atama işlemi gerçekleştirilecek ve işlemin ardından boşalan pozisyonlara ve açılacak olan eğitim kurumlarına atamalar yapılacak.

Kademelere bakılarak kontenjan sayısı oranında bir mülakat puanının yüzde 20’si sınav puanının ise yüzde 80’i olmak üzere ortaya çıkan yeni puana bakılarak bir atama çizelgesi oluşturularak atamalar gerçekleştirilecek.

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT