1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meclis karıştı! Vekiller birbirinin üzerine yürüdü

Meclis karıştı! Vekiller birbirinin üzerine yürüdü

TBMM Genel Kurulunda AK Parti milletvekilleri ve İYİ Parti milletvekilleri Coğrafi Bilgi Sistemleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin görüşmeleri devam ederken gerginlik yaşadı. Gerginlik sırasında vekiller birbirinin üzerine yürüdü.

Meclis karıştı! Vekiller birbirinin üzerine yürüdü

TBMM Genel Kurulunda AK Parti milletvekilleri ve İYİ Parti milletvekilleri, Coğrafi Bilgi Sistemleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin görüşmeleri devam ederken gerginlik yaşadı. Milletvekilleri karşılıklı laf atışmalarının ardından birbirinin üzerine yürüdü, birleşime ara verildi.

YOKUŞ: AZ YİYİN BEYLER, AZ YİYİN

Görüşmeler sırasında söz alan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, "Peşin doğal gaz alıyorum, kartım var ama sonradan bana doğal gaz fiyat farkı geliyor. Çünkü soygun düzenini böyle kurdunuz. Bu soygun olduğu sürece doğal gaz tüketenlerin yüzüne nasıl bakıyorsunuz?" diye sordu. Yokuş, daha sonra bir memurun yazdığını dile getirdiği "Az yiyin beyler, az yiyin" şiirini okudu.

Bunun üzerine AK Parti milletvekilleri, Yokuş'a tepki gösterdi.

Sataşmadan söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, bu üslubun, AK Parti'ye alenen hakaret olduğunu söyledi.

ÖZKAN, İYİ PARTİLİ VEKİLİ UYARDI

AK Parti hükümetlerinin, 17 yıl boyunca milletin kaynaklarını mali disiplinle yine milletin hizmetine sunmaya çalıştığını belirten Özkan, "Milletimiz eğer 10 küsur seçimden beri bu davaya, reisimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yol vermişse bu milletin kaynaklarını en disiplinli şekilde kamu finansmanında kullandığımız içindir." dedi.

Özkan, Yokuş'un AK Parti Grubu'na yönelik bu kaba ve yaralayıcı üslubunu bir kenara bırakması gerektiğini vurguladı.

Meclis karıştı! Vekiller birbirinin üzerine yürüdü

BİRBİRLERİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜLER

Bu sırada AK Parti ile İYİ Parti milletvekilleri arasında karşılıklı laf atmalar yaşandı.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un, "Ayıp, ayıp. Terbiyesizlik yapmayın." demesi tartışmayı alevlendirdi. İki partiye mensup milletvekilleri, birbirlerinin üzerine yürüdü.

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, milletvekillerini uyararak, yerlerine oturmalarını istedi. Bilgiç, tartışmanın sürmesi üzerine birleşime ara verdi.

Gerginlik bir süre arada da devam etti. Bunun üzerine tekrar Genel Kurul Salonu'na gelen TBMM Başkanvekili Bilgiç, Başkanlık kürsüsü önüne yığılan milletvekillerine dağılmaları uyarısında bulundu.

Bilgiç, düzenlemenin yasalaşmasının ardından birleşimi 18 Şubat Salı saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

Meclis karıştı! Vekiller birbirinin üzerine yürüdüMeclis karıştı! Vekiller birbirinin üzerine yürüdü

HABERE YORUM KAT