1. HABERLER

  2. KARTAL

  3. Meclisi Terkettiler!

Meclisi Terkettiler!

Meclisi Terkettiler!

      AK Partililer "Altınok Öz neden meclise gelmiyor ve yönetmiyor?" diyerek yıllardır mecliste şikayet ediyorlardı. Bu gün mecliste yaşananlar Altınok Öz'ün neden yönetemediğini ortaya çıkardı. Meclis Taner Özdemir'i adeta mumla aradı.

ALTINOK ISRARLA SATMAK İSTİYOR!

      Kasım ayı 2. oturumu Altınok Öz'ün başkanlığında yapıldı. Emlak İstimlak Müdürlüğü'nden gelen; 241 EDIIIC pafta 6251 ada, 1 parsel sayılı taşınmazın el atılan dışında kalan 18.305,40 m2'lik bölümünün satışı hususu meclise geldi.

MECLİS KARIŞTI!

      Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyesi Ali Haydar Süslü ve AK Parti grubu aykırı teklif verdiler. "Kamu zarar görüyor!" diyen Ali Haydar Süslü "Burası Belediye’nin elinde bulundurduğu arazilerin en büyüğüdür. Mevcut sağlık alanı olarak imar planlarında geçen arsa bu şekliyle satılması halinde değerinin altında satılacak ve belediye zarar edecektir. Bunun için satılmadan önce arazinin imar planı değişikliği isteyerek arsanın konut ve ticaret alanına dönüştürülmesi halinde belediyemiz buradan fazla gelir elde edecektir.”dedi.

      Altınok Öz aykırı teklifleri oylamaya sunmak istemedi ve direk satışı oylamaya sundu. Bunun üzerine Ak Partili ve CHP'li meclis üyeleri "böyle bir şey olamaz. İlk önce aykırı teklifi oylamaya sunmalısın!" dediler. Altınok Öz bütün bu itirazları dinlemedi ve takmadı.

MECLİSİ TERKETTİLER!

      Kartal Belediye Meclisini Altınok Öz'ün adaletli yönetemediğini söyleyen meclis üyeleri kızarak meclisi terkettiler. Meclis üyeleri "Böyle demokrasi olur mu? Bu nasıl demokrasi? Belediye meclisi yönetmeliği var, aykırı teklifi neden oylamaya sunmuyorsunuz? Ayıptır sayın başkan!" diyerek tepkilerini dile getirdiler. Altınok Öz aykırı teklifi oylamaya sunmayınca, Ak Partili ve CHP'li meclis üyeleri kızarak meclisi terkettiler. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.