1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Mehmet Ali Özyer kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Mehmet Ali Özyer kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Mehmet Ali Özyer internette araştırılmaya başlandı. Sayıştay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Sayıştay Daire Başkanlığı'na, 8. Daire Üyesi olarak Özyer'in seçildiği belirtildi. Açıklamadan sonra Özyer merak konusu oldu. Peki Mehmet Ali Özyer kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? Detaylar haberimizde.

Mehmet Ali Özyer kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

Mehmet Ali Özyer birçok kişi tarafından internette araştırılıyor. Sayıştay Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı ve Sayıştay Daire Başkanlığı'na, 8. Daire Üyesi olarak Özyer'in seçildiği belirtildi. Açıklamanın ardından Özyer hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler arama yapmaya başladı. Peki Mehmet Ali Özyer kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında? Ayrıntılar haberimizde.

Mehmet Ali Özyer kimdir? Aslen nereli ve kaç yaşında?

MEHMET ALİ ÖZYER KİMDİR? ASLEN NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Özyer, 1963'te Karaman'da doğdu, 1985'te Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu.

ABD'de yüksek lisansını tamamlayan Özyer, 2014'te Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Ekonomisi alanında doktora derecesini aldı.

Özyer, Devlet Yatırım Bankasında Uzman Yardımcılığı, ardından 1987-2004 yıllarında Maliye Bakanlığında sırasıyla Hesap Uzmanlığı, Daire Başkanılığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Maliye Bakanlığındaki görevinden sonra Emekli Sandığı Genel Müdürlüğünde, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İslam Konferansı Örgütünde İç Denetçilik, Maliye Bakanlığında Bakanlık Müşavirliği de yapan Özyer, 2004-2007 yıllarında Emek İnşaat ve İşletme AŞ'de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi.

Sayıştay Üyeliğine 2009 yılında seçilen Özyer'in, vergi mevzuatı alanında yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor.

Özyer, evli ve iki çocuk babası.

HABERE YORUM KAT