1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Mehmetçiğin şefkat eli uzanmaya devam ediyor

Mehmetçiğin şefkat eli uzanmaya devam ediyor

Bölgeyi teröristlerden temizleyen Mehmetçiğin merhameti dünyaya örnek oluyor. TSK Mobil Kliniği, Tel Abyad ve Rasulayn’ın köylerine kadar giderek Suriyelilerin sağlık taramasını yapıyor. Köylerde insani yardım malzemeleri dağıtılıyor, su tesisleri tamir ediliyor ve sağlık hizmetlerinin yeniden hizmet vermesi için çalışmalar sürüyor.

Mehmetçiğin şefkat eli uzanmaya devam ediyor

Barış Pınarı Harekatı ile PKK/YPG'li teröristlerden arındırılan Tel Abyad ve Rasualyn'ın köylerinde TSK Mobil Kliniği, Suriyelilerin sağlık taramasını yapıyor.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada,"Barış Pınarı Harekâtı ile terör örgütü PKK/YPG’nin baskı ve zulmünden kurtarılan Tel Abyad ve Rasulaynlı kardeşlerimize Mehmetçiğimizin şefkat eli uzanmaya devam ediyor. İnsani yardım malzemelerinin dağıtıldığı, su tesislerinin tamir edildiği, hastanelerin yeniden hizmet vermesi için gerekli çalışmaların yapıldığı bölgede sağlık hizmetlerinin aksamaması için TSK Mobil Kliniği kırsal mahalleleri dolaşarak sağlık taramasına devam ediyor. Durumu acil olan hastalar da Akçakale veya Ceylanpınar’a getirilerek tedavi altına alınıyor.

TSK Mobil Kliniği son olarak Tel Abyad ve Rasulayn arasındaki Tel Ebu Şeyh ve Tel El Cennep köylerinde kapsamlı bir sağlık taraması ile çocuklardan yaşlılara kadar sağlık taraması yaptı. Tabip personelimiz tarafından hasta olan Suriyeli kardeşlerimiz tedavi edildi " denildi.

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı, TSK Mobil Kliniğinden de görseller paylaştı.

 

 

 

HABERE YORUM KAT