1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Mehter Takımı gönülleri fethediyor

Mehter Takımı gönülleri fethediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi "Mehter Takımı" bayramlar, açılışlar, festivaller ve belirli programlar dahilinde verdiği konserlerle Antalyalıların beğenisini...

Mehter Takımı gönülleri fethediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi "Mehter Takımı" bayramlar, açılışlar, festivaller ve belirli programlar dahilinde verdiği konserlerle Antalyalıların beğenisini topladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı 2016 yılında kurulan Mehter Takımı, konserden konsere koşuyor. İlk konserini EXPO 2016 organizasyonunun açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Osmanlı Bahçesi'nde başarılı bir performansla gerçekleştiren Mehter Takımı, Türkiye'nin en iyi Mehter Takımları arasında gösteriliyor. Ulusal ve uluslararası pek çok etkinlikte görev alan Mehter Takımı, milli bayramlar, festivaller, açılışlar ve belirli kültür etkinliklerinde sahne alarak izleyenlerin gönüllerini fethediyor.

Kaleiçinde konser

Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, özel günlerde gerçekleştirdiği konserlerin yanı sıra geçtiğimiz ağustos ayında Kaleiçi Yat Limanı Amfi Tiyatro'da başladığı mehter konserlerine de devam ediyor. Mehter Takımı, 1-8-15-22 ve 29 Aralık tarihlerinde ücretsiz vereceği konserlere tüm Antalyalıları davet ediyor. Ayrıca Mehter Takımı bilinen Mehter Marşları dışında Rumeli Türküleri de icra ediyor.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT