1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Merak Akşener, deprem haberini alınca programı bitirdi

Merak Akşener, deprem haberini alınca programı bitirdi

Uğur Dündar'ın dün canlı yayında konuğu olan Meral Akşener, Elazığ'da saat 20:55'de yaşanan 6.8'lik depremin haberini alınca hayatını kaybeden vatandaşlarımız adına Fatiha Suresi okuyup programın bitirilmesini istedi. Akşener'in bu çağrısından sonra buna uyan Dündar, programı sonlandırdı.

Merak Akşener, deprem haberini alınca programı bitirdi

Gazeteci Uğur Dündar, dün TELE1'de yayınlanan Demokrasi Arenası programına Meral Akşener'i konuk etti. Fakat Elazığ'da saat 20:55'te yaşanan 6.8'lik depremin ardından hayatını kaybeden vatandaşlarımızın adına Fatiha Suresi okuyup Akşener programın bitirilmesini istedi. Dündar ise bu çağrıya uyup, programı erken sonlandırdı.

FATİHA OKUYUP PROGRAMI BİTİRDİLER

Acı haberi alan Meral Akşener, izleyicilerin Fatiha okumasını istedi ve dua etmeye başladı. Fatiha okuduktan sonra hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen Meral Akşener, siyaset konuşmak istemediğini söyledi. Uğur Dündar da buna hak verdi ve programı sonlandırdı.

bolge gundem

SOSYAL MEDYADAN TAKDİR TOPLADI

Akşener'in Elazığ'daki deprem sonrası siyaset konuşmayı reddetmesi çok sayıda sosyal medya kullanıcısının takdirini topladı.

NE OLMUŞTU?

Türkiye, dün akşam saat 20.55'te Elazığ'dan gelen son dakika deprem haberiyle sarsılmıştı. Kandilli verilerine göre, deprem 6.8 büyüklüğünde meydana gelmişti. Kilis'ten Samsun'a Irak'tan Suriye'ye kadar çok büyük bir bölgede hissedilen deprem, Elazığ ile Malatya'da yıkıma neden olmuştu. Depremde ilk belirlemelere göre 22 kişi hayatını kaybederken, 1031 kişi de yaralandı. Deprem sonrası 97 artçı deprem kaydedildiği bildirildi. Sabah saatlerinde basın açıklaması yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ'da 18, Malatya'da 4 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 39 kişinin de göçük altından sağ olarak çıkarıldığını duyurmuştu.

bolge gundem

 

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT