1. HABERLER
  2. SPOR
  3. Meral Akşener'e koronavirüs şoku! 15 Temmuz törenine katılamayacak

Meral Akşener'e koronavirüs şoku! 15 Temmuz törenine katılamayacak

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in korumasında koronavirüs tespit edildi. Akşener, 15 Temmuz'un dördüncü senesinde Meclis'te düzenlenecek olan törene katılamayacak.

Meral Akşener'e koronavirüs şoku! 15 Temmuz törenine katılamayacak

Akşener, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenecek 15 Temmuz anmalarına katılacağını açıklamıştı. Ancak bugün İYİ Parti’den yapılan açıklamada, Akşener’in ekibinden bir koruma polisinin koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle, yapılan değerlendirmeler sonucunda törene katılanların sağlığını riske atmamak amacıyla katılmama kararı alındı.

"RİSKE ATMAMAK İÇİN TÖRENE KATILMAMA KARARI ALINMIŞTIR"

İYİ Parti'den yapılan açıklamada,"15 Temmuz hain darbe girişiminin 4'üncü yıl dönümü münasebetiyle, Millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenecek olan anma programına, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in de katılacağını kamuoyuna duyurmuştuk. Ancak, Sayın Genel Başkanımızın koruma ekibinden bir polis memurunun Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Her ne kadar sayın Genel Başkanımıza yapılan test 'Negatif' çıkmışsa da, yapılan değerlendirmeler sonrası, törene katılanları riske atmamak için, törene katılmama kararı alınmıştır" denildi.

HABERE YORUM KAT