1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Mersin’de 2016 yılının ihracat birincisi Arbel A.Ş. oldu

Mersin’de 2016 yılının ihracat birincisi Arbel A.Ş. oldu

Mersin Valiliği, Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliğinde "2016 Mersin İş Dünyası Başarı Ödülleri" sahiplerini...

Mersin’de 2016 yılının ihracat birincisi Arbel A.Ş. oldu

Mersin Valiliği, Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) işbirliğinde "2016 Mersin İş Dünyası Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu. 2016 yılının ihracat birincisi Arbel A.Ş. oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen törende ödülünü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın elinden alan Arbel Bakliyat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Arslan, ödül aldıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Ülkemizde inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon denilince ilk akla gelen etkinlik olan Türkiye İnovasyon Haftasında böyle bir ödül almak bizim için önemli idi. İnovasyona önem veren bir firma olarak, TUİK verilerine göre 2017'de tarım ve sanayideki büyüme rakamları, bu ölçüde ciddi büyüme sağladığımızın en büyük göstergesi olmuştur. Üretebilen ülke olmak ve dünyadaki zor ekonomik koşullara rağmen, ürettiğini pazarlayan bir ülke olmak bizim açımızdan ciddi önem teşkil etmektedir. İhracat rakamları gösteriyor ki alınan tedbirler, sayısal veriler ile global anlamda ülkemizin, üreten ve ürettiğini iyi satan olması çok sevindirici bunu yanında sayın bakanımızın dediği gibi 2017 ve 2018 "de bu güzel tablo devam edecektir. İki bakanımız şehrin kalkınmasında ve istihdam konusunda önemli müjdeler verdi, tüm bunlar iyi bir yolda olduğumuzun en büyük göstergesidir" dedi.

Mersin’de 2016 yılının ihracat birincisi Arbel A.Ş. oldu

Mersin’de 2016 yılının ihracat birincisi Arbel A.Ş. oldu

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT