1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Mersin'de 25 yıldır süren yolcu alma kavgaları dur durak bilmiyor!

Mersin'de 25 yıldır süren yolcu alma kavgaları dur durak bilmiyor!

Mersin'de 25 yıldır aynı hat güzergahında devam eden kavgalara geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Aynı hat üzerinde çalışan iki minibüs kooperatifi arasında yolcu alma kavgası çıktı. Minibüsçülerden birisi başına aldığı darbeden ötürü ağır yaralanarak hastanelik oldu.

 

Mersin'in 25 yıldır aynı güzergah üzerinde gerçekleşen yolcu alma kavgası geçtiğimiz gün tekrardan yaşandı. Çıkan kavgada başına sert bir cisimle yaralanan bir minibüsçü ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırıldı.

Uzun yıllardır Kazanlı-Çarşı güzergahında çalışan S.S. 26 Nolu Kazanlı Minibüsçüler Kooperatifi ile yine aynı istikamet üzerinde bulunan Çay-Çilek-Çarşı hattında çalışan minibüsçüler arasında 'yolcu alma' konusunda çıkan kavgalar 25 yıldır sürüyor. Önceki gün yaşanan kavgada, Çay-Çilek-Çarşı minibüs şoförleri tarafından Kazanlı minibüs şoförü Murat Demirkol, darp edildi. Başına sert cisimle darbe alan Demirkol, hastanelik oldu.

Mersin'de 25 yıldır süren yolcu kavgaları dur durak bilmiyor!

Artan gerginliğin ardından Kazanlı Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Mehmet Serin, soruna çözüm bulunması için çağrı yaptı. Yaklaşık 25 yıldır gerginliğin devam ettiğini dile getiren Serin, “Yasal hakkımız karşı kooperatif tarafından engellenmek isteniyor. Araçlarımızın yolu kesiliyor, şoförlerimiz darp ediliyor. Şoförlerimizin ve yolcularımızın can güvenliği yok. Bu durumun bir an önce son bulmasını istiyoruz” dedi.

Mersin'de 25 yıldır süren yolcu kavgaları dur durak bilmiyor!

Onur Kurultay isimli şoför de kendilerine yönelik fiziki müdahalelerin son bulması için yetkililerden yardım istedi. Daha önce belinden bıçakla yaralandığını ve can güvenliklerinin olmadığını kaydeden Kurultay, "25 yıldır bu olaylar sürüyor. Aynı güzergahtan yolcu aldığımız için bu olaylar yaşanıyor. Yolumuz kesiliyor. Ben bıçaklandım, bir arkadaşımız yoğun bakımda yatıyor. Arkadaşımıza sopalarla, levye ile saldırmışlar. Sürekli bu tür olaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Buradan belediyeyi, emniyeti göreve davet ediyoruz. Arkadaşlarımızın can güvenliği yok” diye konuştu.

Mersin'de 25 yıldır süren yolcu kavgaları dur durak bilmiyor!

Kazanlı minibüsleri ile yolculuk yapan Emir Ali Temur isimli vatandaş ise tedirgin olduklarını belirterek şunları "İşimize gidip gelirken bu hattı kullanıyoruz. Sürekli saldırı oluyor. Araçların önü kesiliyor. Vatandaş olarak tedirginiz. Bu olayın çözülmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Mersin'de 25 yıldır süren yolcu kavgaları dur durak bilmiyor!

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT