1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Mersin'de kaybolan 2 bekçiden birinin cansız bedeni bulundu

Mersin'de kaybolan 2 bekçiden birinin cansız bedeni bulundu

Mersin'in Tarsus ilçesinde balık tutmak için denize açıldıktan sonra haber alınamayan 2 bekçiden acı haber geldi. Ekipler sahilin yaklaşık 60 metre ilerisinde bir ceset buldu. Bulunan cesedin kaybolan bekçilerden Ömer Özer'e ait olduğunu belirledi.

11 Ocak'ta balık tutmak için kayıkla denize açılan ve haber alınamayan bekçiler Oktay Avcı (32) ile Ömer Özer(32) için ekipler arama ve kurtarma çalışmalarını sürdürüyordu.Ekipler arama çalışmalarında bir ceset buldu. Bulunan cesedin Ömer Özer'e ait olduğu belirlendi.

Kulak Mahallesi'nden 11 Ocak'ta balık tutmak için kayıkla denize açıldıktan sonra haber alınamayan bekçiler Oktay Avcı (32) ile Ömer Özer'i (32) bulmak için yapılan arama ve kurtarma çalışmaları gece boyunca devam etti. 

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timi (DEGAK), Mersin Emniyet Müdürlüğünün su altı polisleri, AFAD ve jandarmanın yanı sıra vatandaşların da arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

SAHİLİN 60 METRE İLERİSİNDE BULUNDU

Kıyıda arama yapanlardan Özer'in aile yakını, sahilin yaklaşık 60 metre ilerisinde su yüzeyinde bir kişiyi fark etmesi üzerine denize girdi. Suda ceset olduğunu anlayan kişi, durumu ekiplere bildirdi.

Ekipler tarafından denizden çıkarılan cesedin Ömer Özer'e ait olduğunu belirledi.Haberin ardından bekçinin yakınları gözyaşı döktü.Diğer bekçi Oktay Avcı'yı arama çalışmaları sürüyor.

CESEDİ KUZENİ BULMUŞ

Özer'in cesedini, kuzeni Hüseyin Özer'in bulduğu ortaya çıktı. Traktörle ilerlerken cesede rastladıklarını anlatan Özer, "Traktörle ilerlerken yanına 10-15 metre yaklaştığımda kollarından tutup kıyıya çıkarttım. Baktım ki amcamın oğlu. O anda telefon çekmiyordu, bağırmaya başladık. Çevredekiler yanımıza geldi. Görür görmez yüzü ve montundan tanıdım" dedi.

HABERE YORUM KAT