1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

2018'e damga vuran evliliklerden olan Mert Fırat ve İdil Fırat çiftinin ilişkisinde bomba bir iddia ortaya atıldı. Oyuncu Mert Fırat geçtiğimiz yıl İdil Fırat'la beklenmedik bir kararla nikah masasına oturmuş ve bu anı karar çok tartışılmıştı. Şimdi ise bomba bir iddia daha ortaya atıldı. Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu? 2018'e damga vuran evliliklerden olan Mert Fırat ve İdil Fırat çiftinin ilişkisinde bomba bir iddia ortaya atıldı. Oyuncu Mert Fırat geçtiğimiz yıl İdil Fırat'la beklenmedik bir kararla nikah masasına oturmuş ve bu anı karar çok tartışılmıştı. Şimdi ise bomba bir iddia daha ortaya atıldı. Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

Oyuncu Mert Fırat ve Önder Fırat'ın kızı İdil Fırat, Çeşme Alaçatı'da yapılan törenle dünya evine girmişti. Çiftin düğünleri günlerce konuşuldu.

752x395-idil-firat-ile-mert-firatin-iliskisine-onder-firattan-onay-geldi-1528706381704.jpegMert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

Öte yandan İdili Fırat'ın babası bu evliliği erken verilmiş bir karar oalrak görüp Önder Fırat, kızına rest çekip "Düğüne katılmayacağım" demişti. Fırat, nişan törenine de katılmamıştı. Bu arada Sezen Aksu ve bazı dostları, Önder Fırat'ı kararından vazgeçirmek için devreye girmişti. Önder Fırat'ın düğüne katılıp katılmadığı ise merak konusu olmuştu.

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

MERT FIRAT VE İDİL FIRAT BOŞANIYOR MU?

Şimdi ise bomba bir iddia ortaya atıldı. Kanal D ekranlarında yayınlanan magazin programı 2. Sayfa'da ortaya atılan bir iddiaya göre ikili boşanma kararı aldı.

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

MERT FIRAT KİMDİR?

MERT FIRAT KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? ASLEN NERELİ? KİMLE EVLENDİ?

10 Ocak 1981 yılında, Ankara’da dünyaya gelen Mert Fırat'ın tam ismi Şahabettin Mert Fırat'tır. Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu olan Fırat aynı zamanda senaryo yazarlığı da yapmaktadır.  Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezunudur. Aslen kökleri Arap ve Çerkezlere dayanmaktadır.

Bizim Evin Halleri adlı diziyle ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Yersiz Yurtsuz dizisinde oynadığı "Mühendis Hüseyin" karakteriyle tanınmıştır.

Binbir Gece dizisi ile ekranların sevilen oyuncularından biri olmuştur. Dizide Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci gibi isimlerle beraber rol almıştır.

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

Daha sonraki büyük projesi, başrollerinde Nejat İşler, Aslı Tandoğan, Olgun Şimşek ve sonrasında katılan Engin Altan Düzyatan gibi isimlerin rol aldığı Kapalıçarşı dizisi olmuştur. İntikam dizisinde Beren Saat ile beraber rol almıştır.

Oyun Atelyesinin oyuncusu olan Mert Fırat, Fırat, Palyaço Prens, Şeyh Bedrettin ve Atları da Vururlar adlı tiyatro oyunlarında da rol almıştır.

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

İlk sinema filmi deneyimini 'Soyağacı' adlı filmde rol alarak yaşamıştır. 2010 yılında Atlı Karınca ve Başka Dilde Aşk filmlerinin senaristliğini yaparak, iki filminde başrolünde oynamıştır.

Ankara Uluslararası Film Festivali ve Sadri Alışık ödüllerinde 'en iyi erkek oyuncu' seçilmiştir. Sağır ve dilsiz bir genci canlandırdığı 'Başka Dilde Aşk' filmi ile beraber bu ödüle layık görülmüştür.

Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı 'Kelebeğin Rüyası' adlı sinema filminde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte iki genç şairin hayatını canlandırmıştır.

Mert Fırat ve İdil Fırat boşanıyor mu?

ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER

Ufak Tefek Cinayetler (2017-devam ediyor) – Serhan Aksak

Yol Ayrımı (2017)

“Aşk ve Gurur” (2017) – Kenan

Serçe Sarayı (2015) – Kadir

Gece (2014) – Yusuf

Bir Varmış Bir Yokmuş (2015) – Ozan

The Water Diviner (2014) – Ordu Görevlisi

Erkek Tarafı Testosteron (2013) – Tankut

İntikam (2013-2014) – Emre Arsoy

Kelebeğin Rüyası (2013) – Rüştü Onur

Unutma Beni İstanbul (2011)

Devrimden Sonra (2011) – Köylü Genç

Dedemin İnsanları (2011) – Hasan

Bir Ömür Yetmez (2011) – Ali Akyol

Beni Unutma (2011) – Sinan

Atlıkarınca (2010) – Erdem

Kapalıçarşı (2009-2010) – Arda Güler

Başka Dilde Aşk (2009) – Onur

Yersiz Yurtsuz (2007) – Hüseyin

Hayattan Korkma (2007) – Engin

İşte Benim (2006) – Ali

Binbir Gece (2006-2008) – Burak İnceoğlu

Bizim Evin Halleri (2000) – Bora

İDİL FIRAT KİMDİR?

1972 Doğumlu yine usta oyunculuğuyla tanıdığımız diğer İdil Fırat ile karıştırılmamalıdır, sadece isim benzerliği vardır, herhangi bir akrabalık bağları yoktur. 1988 yılında dünyaya gelen İdil Fırat Fenerbahçe'nin asbaşkanı Önder Fırat'ın kızıdır. Genç ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplayan İdil Fırat magazin dünyasında İdil Fırat ismini daha çok duyuracağa benziyor.

616x321-idil-firat-kimdir-kac-yasinda-ve-nereli-1527494513948.jpeg

Fenerbahçe spor kulübünün asbaşkanlarından Önder Fırat'ın kızı olan İdil Fırat, 1988 yılında dünyaya geldi. 4 yıl Amerika'da George Washington DC Üniversitesi'nde uluslararası politika bölümü okuduktan sonra London School Of Economics Politik Ekonomi ve Avrupa Birliği üzerine yüksek lisansını yaptı. 2015 yılından bu güne dek özel bir firmanın kurucu ortaklarından birisi olan genç güzel İdil Fırat, 2010 yılında yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ i, 2015'de ise Engin Öztürk ile aşk yaşamıştı. Annesini ve kardeşi Can Fırat'la tanıştırdığı Engin Öztürk ile dünya evine girmesi muhtemel görünen İdil Fırat, beklentileri boşa çıkararak sürpriz bir şekilde bu ilişkiyi noktaladı.

 

SOY İSİMLERİ AYNI

Bu arada her ikisinin soyadının aynı olması ayrı bir nokta. Mert Fırat bir yıldır oyuncu Hande Doğandemir ile aşk yaşıyordu.. Adı bir zamanlar Star TV'deki 'Ufak Tefek Cinayetler 'de rol alan Gökçe Bahadır ile aşk dedikodusu ile anıldı. Bu yüzden kısa bir ayrılık yaşadılar.

 

HABERE YORUM KAT