1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Merton Belediyesi İle Pendik Belediyesi Kardeş

Merton Belediyesi İle Pendik Belediyesi Kardeş

Merton Belediyesi İle Pendik Belediyesi Kardeş
          İngiltere'nin başkenti Londra'nın Merton Belediyesi ile İstanbul'un Pendik belediyeleri kardeşlik süreci başlattı.
 
         Bir önceki dönem Merton Belediye Başkanı Stephen Alambritis'in geçen yıl Pendik'e yaptığı ziyaret ile başlayan süreç devam ederken,  geçen hafta Pendik belediyesinden bir heyet Londra'ya geldi.
 
        Pendik Belediye Başkan Yardımcıları Cevat Yaman, Vahap Doğan, Başkan Danışmanları Kemal Kaya, Selçuk Varlıbaş, Sosyal İşler Müdürü Nuri Sincanlı  ile Proje ve Planlama Müdürü Cüneyt Özçelik'ten oluşan heyet Merton belediyesi ile temaslar gerçekleştirdi.
 
        Merton bölgesinde yirmi yedi yıldan bu yana işyerleri bulunan Türk işadamı Atilla Abacıoğlu'nun girişimi ile geçen yıl dönemin belediye başkanı  Stephen Alambritis ile İstanbul'a yaptığı ziyaretle başlayan ikili ilişki, Pendik heyetinin temasları ile yeni safhaya ulaştı.
 
       Pendik Belediye heyeti, ikili ilişkileri artırmak ve kardeş belediye olma sürecinde yapılması gerekenler üzerine Londra'da temaslar gerçekleştirdi.  Ön protocol hazırlığının yapıldığı görüşmelere, Merton'un mevcut Belediye Başkanı Krystal Miller ile Belediye Meclis Üyesi Stephen Alambritis ev  sahipliği yaptı.
 
        Pendik heyeti, Londra temasları sırasında Merton belediye yönetiminin yanısıra, yerel yönetimin diğer birim ve bölüm yetkilileri ile de bir araya geldi. İki gün süren temaslarda konuk heyete yoğun program uygulandı. Wimbledon tenis kortlarından geri dönüşüm, ulaşım, çevre ve planlama birimlerini ziyaret eden  Pendik Belediye heyeti, iki kentin kardeş olması için gerekli protokol hazırladı.
 
       Olumlu geçen görüşmelerde, Merton ve Pendik belediyelerinin hangi alanlarda, ne gibi işbirliği yapabileceği konuları da görüşüldü. Heyet temaslarının ardından Londra'dan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT