1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Meryem Uzerli'nin skandal pozu

Meryem Uzerli'nin skandal pozu

Cannes Film Festivali’ne ‘Rocket Man’ galasına giden Meryem Uzerli tercih ettiği kırmızı elbise yine dikkatleri üzerine çekti. Meryem Uzerli kameralara poz verirken geceye damga vurdu.

Meryem Uzerli'nin skandal pozu

Meryem Uzerli, kırmızı elbisesiyle geceye damga vurdu. Cannes Film Festivali’ne ‘Rocket Man’ galasına giden Meryem Uzerli tercih ettiği kırmızı elbise yine dikkatleri üzerine çekti. Meryem Uzerli kameralara poz verirken nefesleri kesti.

Meryem Uzerli'nin skandal pozu

Meryem Uzerli'nin Cannes Film Festivali'nde giydiği elbise olay oldu. Uzerli'nin fotoğrafı akıllara Hatice'yi getirdi.Meryem Uzerli'nin takipçileri fotoğrafı beğenirken bazıları ise "çok gereksiz bir poz olmuş" yorumunda bulundu

İKİNCİ HATİCE VAKASI

Meryem Uzerli'nin skandal pozu

MERYEM UZERLİ KİMDİR?

Meryem Sarah Uzerli (d. 12 Ağustos 1983, Kassel), Türk-Alman oyuncu. 

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak Almanya Hessen'in Kassel Şehri'nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg'a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır. 

İki ağabeyi ve bir ablası vardır.Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.

Meryem Uzerli'nin skandal pozu

Uzerli, aynı zamanda Almanya'da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultana paralel olacak kadar gelişmiştir. 

2011-2013: Muhteşem Yüzyıl 
Timur Savcı'nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin-'ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye'de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya'dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi. 

2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü'ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. 

Meryem Uzerli'nin kalça şovu sosyal medyada olay oldu

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl'da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır. 

2012: Elidor 

Genç oyuncu, 2012 yılından beri Elidor Türkiye'nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır. Elidor için birçok şarkı seslendirmiştir ve reklam filminde oynamıştır. Çok beğenilmiş ve takdir görmüştür. 

2016: Annemin Yarası ve Gecenin Kraliçesi 
Uzerli, 2015 yılının yaz aylarında çekimlerine başlandığı Annemin Yarası adlı sinema filminde Ozan Güven, Okan Yalabık ve Belçim Bilgin Erdoğan ile başrolü paylaşmıştır. Film, Türkiye'de 11 Mart 2016'da sinemalarda gösterime girmiştir. 

2016 yılında, 03 Prodüksiyon'un yapımcılığını üstelendiği, Taylan Biraderler'in yönetmenliğini yaptığı Gecenin Kraliçesi adlı Türk tv dizinde Selin karakterini üstlenen olan oyuncu Murat Yıldırım ile başrolü paylaşmıştır. 

Meryem Uzerli'nin kalça şovu sosyal medyada olay oldu

Özel Hayatı 

10 Şubat 2014'te Lara isimli kızı dünyaya geldi. 

Filmografi 
Almanya    2008    Inga Lindström    Britta    Yardımcı oyuncu    Televizyon dizisi 
Almanya    2009    Das total verrücktes Wochenende    Yardımcı oyuncu    Sinema filmi 
Almanya    2009    The Line    Anna    Kısa Film 
Almanya    2009    Sterne über dem Eis    Öğrenci    Yardımcı oyuncu    Sinema filmi 
Almanya    2010    Journey of No Return    Hostes    Yardımcı oyuncu    Sinema filmi 
Almanya    2010    Ein Fall für zwei    Ankel    Yardımcı oyuncu    Televizyon dizisi 
Türkiye    2011–2013    Muhteşem Yüzyıl    Hürrem Sultan    Başrol oyuncusu    Televizyon dizisi 
Türkiye    2016    Gecenin Kraliçesi[5]    Selin    Başrol oyuncusu    Televizyon dizisi 
Türkiye    2016    Annemin Yarası    Marija    Başrol oyuncusu    Sinema filmi 
Türkiye    2016–2017    Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz    Suzi    Yardımcı oyuncu    Televizyon dizisi 
Türkiye    2017    Cingöz Recai    ?    Başrol oyuncusu    Sinema filmi 
Türkiye    2017    Öteki Taraf    Başrol oyuncusu    Sinema filmi

 

HABERE YORUM KAT