1. HABERLER
  2. TDK ANLAMI NEDİR?
  3. Metalsi ne demek, TDK'ya göre Metalsi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Metalsi ne demek, TDK'ya göre Metalsi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Metalsi kelimesini ilk kez duyan bazı vatandaşlar "Metalsi ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre Metalsi nedir?" sorularını internetin faydalı yanını kullanarak araştırma yapıyor. Bölge Gündem editör ekibi Metalsi kelimesinin anlamını kolayca öğrenmeniz için bu bilgilendirici makaleyi derledi.

Metalsi ne demek, TDK'ya göre Metalsi kelime anlamı nedir, nasıl kullanılır?

Türkçede bir birinden ilginç hiç duymadığımız veya çok az duyduğumuz kelime bulunur. Bunlardan bazılarının anlamı bilinmez. Bu nedenle konu ile alakalı çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. Metalsi ne demek? Metalsi TDK sözlük anlamı nedir detayları ile derledik.

Günlük yaşantımızda bazen hiç duymadığımız, bilmediğimiz kelimelerle karşılaşabiliyoruz. Bu durumda internette kısa bir araştırma yaparak bu kelimelerle ilgili fikir ve bilgi sahibi oluyoruz. İşte o kelimelerden bir tanesi metalsi kelimesi. Peki metalsi ne demek? Türk Dil Kurumu (TDK) sözlük anlamına göre metalsi nedir, metalsi kelimesinin kaç anlamı var? İşte bu sorularınızı bu içerikte bulabilirsiniz.

ne demek

METALSİ NE DEMEK, TDK'YE GÖRE ANLAMI NEDİR?

Metalsi kelimesi, dilimizde oldukça kullanılan kelimelerden birisidir.

TDK'ya göre metalsi kelimesi anlamı şu şekildedir:

- Metallerin fiziksel özelliklerini, metal olmayan ögelerin ise kimyasal özelliklerini taşıyan element, madensi, metaloit

Türk Dil kurumu anlamı kelime anlamıTDK anlamı nedir?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT