1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Meteoroloji il il uyardı: Kar, yağmur, fırtına!

Meteoroloji il il uyardı: Kar, yağmur, fırtına!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son tahminlere göre hava hala soğuk. Meteoroloji hafta sonu serin ve yağışlı havanın etkili olacağına dair vatandaşı uyardı. Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 22 Şubat Cumartesi hava durumu

Havanın nasıl olacağına yönelik Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 22 Şubat Meteoroloji raporu yayınlandı.

Peki bugün hava nasıl olacak? İşte 22 Şubat Cumartesi hava durumu

Hava sıcaklıklarının, cuma günü batı bölgelerden başlayarak yağışla azalacağı, ancak ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Gözler şimdi hava durumunun hafta sonu nasıl olacağında.

Bugün hava nasıl olacak? 

Hava durumu 22 Şubat raporu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Yapılan son tahminlere göre yurdun iç ve doğu kesimlerinde kar yağışı gün içerisinde etkili olurken Kuzey Ege’de şiddetli rüzgar ve fırtına, Marmara Bölgesi, Batı Karadeniz Güneydoğu Anadolu’da yağmurun etkili olması bekleniyor. Bununla birlikte yağışların Mardin, Batman ve Diyarbakır çevrelerinde şiddetli olması tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Edirne çevreleri hariç), İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bugün hava nasıl olacak? İşte 22 Şubat Cumartesi hava durumu

Kıyı kesimler ile Marmara ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde ve doğusunda, Elazığ'ın doğusunda, Bitlis ve Şırnak çevreleri ile Hakkari'nin batısında yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

 

KAR, YAĞMUR VE FIRTINA UYARISI

Yağışların Güneydoğu Anadolu Bölgesinin kuzeyinde ve doğusunda, Elazığ'ın güneyinde ve doğusunda, Bitlis ve Şırnak çevreleri ile Hakkari'nin batısında yer yer kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bugün hava nasıl olacak? İşte 22 Şubat Cumartesi hava durumu

Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve doğusu ile Doğu Karadeniz Bölgesinde Çarşamba gerek kar erimesi, gerekse mevcut kar örtüsü üzerine tahmin edilen yeni kar yağışları sebebi ile eğimi fazla dik yamaçlarda çığ düşmesi riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege'de kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

22 Şubat Cumartesi hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre; hafta sonu serin ve yağışlı havanın etkili olacağı tahmin ediliyor. İşte, 22-23 Şubat Meteoroloji hava durumu tahminleri...

Pazar günü akşam saatlerine kadar yurt genelinde etkili olması beklenen yağışların, genellikle yağmur, hafta sonunda iç ve doğu bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor.

Yağışlı havanın, cuma günü Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğusunda, cumartesi Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli yağışlara sebep olduktan sonra pazar günü yurdu terk edeceği öngörülüyor.

İSTANBUL °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmurlu

İZMİR °C, 12°C

Parçalı bulutlu

ANKARA °C, 6°C

Çok bulutlu, gece saatlerine kadar hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri yer yer hafif kar yağışlı

HABERE YORUM KAT