Meteoroloji, Pazar ve Pazartesi günleri için uyardı!

Yaklaşık 1 haftadır fırtınaya teslim olan İstanbul, son günlerde yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Meteoroloji ise vatandaşı son 2 gün için uyarıyor. Megakent yarın, yoğun yağışa teslim olacak. Pazartesi günü ise, yağmurlu hava yerini güneşli havaya bırakacak.

İstanbul Valiliği'nden hava durumuyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, İstanbul'u bu hafta sonu mevsim normallerinde seyreden bir havanın beklediği kaydedildi.

BOLGE GUNDEM 1

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan tahminlerin yer aldığı açıklama mesajı işe şu şekilde:

"İstanbul bugün puslu, yarın ise yağışlı olacak. Bugün gece saatlerinden itibaren etkili olan puslu hava yerini güneşe bırakırken sıcaklığın en düşük 4, en yüksek 10 derece olması bekleniyor. Pazar günü ise güneşli havanın yerini yağmura bırakacağı ve hava sıcaklığının en düşük 5, en yüksek 8 derece olması ve rüzgârın Kuzeydoğu yönünden saatte 20 km hızla eseceği tahmin ediliyor. İstanbul'un yeni haftaya güneşli başlayacağı ve hava sıcaklığının mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor"

BOLGE GUNDEM METEOROLOJİ

İSTANBUL YÜKSEK KESİMLERDE KARA TESLİM OLMUŞTU

Kentte hava sıcaklığının düşmesiyle sabahın erken saatlerinden itibaren Anadolu Yakası'nda etkili olan karla karışık yağmur yerini bir süre sonra kara bırakmıştı.

Kar yağışıyla birlikte Aydos Ormanlarında beyaz bir görüntü oluşmuştu.

Yüksek kesimlerde yağış devam ederken, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait araçlar da buzlanmaya karşı yollarda tuzlama çalışması yapmışlardı.

5dde3f1a55428317a88fc6e5.jpg

 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡